خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ ساعت ۰:۰۷:۱۰

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در بوکان و سلماس

بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در بوکان و سلماس

خبرگزاری هرانا – دو شهروند از اهالی شهرستان های بوکان و سلماس در استان آذربایجان غربی طی هفته گذشته توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنج شنبه ٣٠ خردادماه ۱۳۹۸، یک شهروند از اهالی شهرستان بوکان به نام “علی جوزاک” توسط نیروهای ادارە‌ی اطلاعات این شهر بازداشت شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: اتهام مطروحه علیه علی جوزاک، تبلیغ به نفع یکی از گروه های مخالف نظام عنوان شده و مصداق آن هم انتشار تصاویر برادرش در فضای مجازی است که سال گذشته در یک درگیری با سپاه پاسداران کشته شده بود.

علیرغم پیگیری‌های فراوان خانواده علی جوزاک در نهادهای امنیتی و قضایی در ارومیه و بوکان، تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اطلاعی در خصوص محل نگهداری این شهروند بوکانی به دست نیامده است.

گفته می‌شود، ارسلان جوزاک برادر آقای علی جوزاک، از اعضای یکی از احزاب مخالف نظام بود که روز شنبه ٣ شهریور ۹۷ به همراه یک عضو دیگر این گروه به نام پرویز عبدی در حدفاصل روستاهای ”کال و ولەژیر“ از توابع شهرستان مریوان در درگیری با نیروهای سپاه پاسداران جانشان را از دست دادند.

در خبری دیگر از شهرستان سلماس گزارش شده است که روز چهارشنبه ۲۹ خرداد، یک شهروند به نام “سامی محمدنژاد” فرزند جمال در محل کارش در خیابان رضایی توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده است.

در این گزارش آمده است که بازداشت سامی محمدنژاد بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی و با ضرب و شتم به اتهام “همکاری با یکی از گروه های مخالف نظام” صورت گرفته است.

علی جوزاک

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید