خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در شهرهای یزد، تهران، مشهد و فردیس دچار حادثه شدند. در این حوادث ۴ کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

‌به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، صبح امروز یکشنبه یک کارگر در یکی از کوره‌های آجر پزی در یزد بر اثر سقوط لودر جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی یزد گفت: “با توجه به دریافت خبری مبنی بر واژگونی یک دستگاه لودر هنگام کار در یکی از کوره های آجرپزی شهر یزد بلافاصله ماموران پلیس به محل اعزام شدند”.

سرهنگ منوچهر نصیری افزود: “پس از حضور ماموران انتظامی در محل و بررسی به عمل آمده مشخص شد که یک دستگاه لودر هنگام کار در این کوره  به داخل یک گودال و بر روی یک کارگر ۳۱ ساله سقوط کرده است”.

نصیری اظهار داشت: “در این حادثه کارگر جوان دچار مصدومیت شده و پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد”.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد گفت: “پیکر فرد متوفی با هماهنگی مقام قضائی برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد”.

مصدومیت دو کارگر در تهران

به گزارش ایلنا،  دو کارگر ساختمانی مهاجر در منطقه نظام‌آباد تهران ۱۲ ظهر امروز(۲ تیر) به دلیل ریزش آوار مصدوم شدند.

این دو کارگر که در حال تخریب بخشی از دیوار ساختمان مسکونی قدیمی بودند، در اثر ریزش سقف خانه دچار مصدومیت شدند. این درحالی است که یکی از کارگران زیر آوار محبوس شده بود.

بعد از عملیات نجات، هر دو کارگر به بیمارستان منتقل شدند.

مصدومیت یک کارگر در مشهد

به گزارش ایلنا، یک کارگر کارگاه تولیدی روز گذشته (۱ تیر ماه) در هنگام کار با دستگاه خردکن پلاستیک از ناحیه ست دچار مصدومیت شد.

به گفته روابط عمومی و بین‌الملل آتش‌نشانی مشهد؛ این حادثه کار در یک کارگاه تولیدی کوچک در شهرک طالقانی مشهد اتفاق افتاده که در اثر بی‌احتیاطی بازوی دست چپ کارگر در دستگاه خردکن پلاستیک گیر کرد.

ماموران آتش‌نشانی با استفاده از تجهیزات لازم، دست این کارگر جوان را که دچار آسیب‌دیدگی شده بود رهاسازی و او را برای انتقال به مرکز درمانی، تحویل امدادگران اورژانس دادند.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در فردیس

به گزارش فارس، رئیس سازمان آتش نشانی شهرستان فردیس گفت: “یک کارگر میانسال تبعه افغانستان زیر آوار یک ساختمان در حال ساخت جان باخت”.

یوسف ذکایی رئیس سازمان آتش نشانی شهرستان فردیس امروز یکشنبه ۲ تیر، از حادثه ریزش آوار در ساختمانی در حال احداث خبر داد و گفت: “دو نفر از کارگران تبعه افغان در این حادثه که در کانال غربی خیابان مسلم بن عقیل رخ داد محبوس شدند”.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرستان فردیس افزود: “در پی این حادثه ۲ اکیپ از ایستگاه‌های مختلف به محل اعزام شدند. با تلاش نیروهای ما افراد از زیر آوار خارج شدند اما متاسفانه یکی از کارگران که ۴۵ سال داشت در اثر این حادثه از دنیا رفت.  کارگر دوم که ۱۸ سال دارد سالم است و نجات پیدا کرده و به مراکز درمانی منتقل شده است”.

ذکایی گفت:” ساعت اطلاع مأموران آتش نشانی ۱۴و ۵۰ دقیقه اعلام شده و ساعت پایان عملیات ۱۶  و۲۵ دقیقه به ثبت رسیده است. در این عملیات دو خودرو به محل حادثه اعزام شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید