خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در کرمان / رهایی ۹ محکوم به اعدام در خراسان شمالی طی سال گذشته

رهایی از اعدام یک زندانی در کرمان / رهایی ۹ محکوم به اعدام در خراسان شمالی طی سال گذشته

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در کرمان پس از گذشت ۸ سال با گذشت اولیای دم، در پای چوبه دار از مرگ رهایی یافت. بنا بر خبری دیگر مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خراسان شمالی از بخشش ۹ زندانی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم، طی سال گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر زندان مرکزی کرمان گفت: “اولیای دم با گذشت، پای چوبه دار جان و زندگی دوباره به زندانی ۲۶ ساله محکوم به اعدام، بخشیدند”.

روشان مدیر زندان مرکزی کرمان در ادامه افزود: “با پیگیری کارگروه صلح و سازش زندان مرکزی، مددجو محکوم به اعدام با گذشت شاکیان به زندگی دوباره بازگشت”.

وی افزود: “مددجوی ع-ا ۲۶ ساله به اتهام قتل از سال ۱۳۹۰ در زندان مرکزی کرمان بوده و در آستانه اجرای حکم اعدام در پای چوبه دار با رضایت خانواده مقتول از مرگ نجات یافت.

طی سال گذشته؛ رهایی از اعدام ۹ زندانی در استان خراسان شمالی

به گزارش تسنیم، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی از بخشش ۹ محکوم به مجازات اعدام در سال ۹۷ خبر داد.

مجتبی محمدی امروز در نشست خبری با اصحاب خبر و رسانه استان خراسان شمالی با اشاره به تلاش و موفقیت تیم صلح و سازش استان گفت: “در سال گذشته ۹ تن از زندانیانی که مرتکب قتل شده بودند و همچنین دارای شاکی خصوصی محکوم به اعدام بودند، با تلاش تیم صلح و سازش متشکل از مددکاران و روحانیون مستقر در زندان، رضایت اولیای دم توسط این تیم گرفته شد و این ۹ نفر از اعدام رهایی یافتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید