خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ساعت ۱۷:۳۹:۵۷

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم در اراک و کرج به ۱۸۵ ضربه شلاق محکوم شدند

دو متهم در اراک و کرج به ۱۸۵ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس شبکه دامپزشکی اراک از صدور حکم ۱۴۸ ضربه شلاق برای یک شهروند متهم به تخلفات بهداشتی در این شهر خبر داد. همزمان مدیرکل سابق اقتصاد و دارایی استان البرز به دلیل تخلف، در کنار دیگر مجازات ها به ۳۷ ضربه شلاق محکوم شده است. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز یکشنبه ۲ تیرماه ۱۳۹۸، رئیس شبکه دامپزشکی اراک از صدور حکم شلاق برای یک متهم به تخلفات بهداشتی در یک واحد رستوران در اراک خبر داد.

محمد رضا جوانمرد گفت: “یک واحد رستوران به دلیل خودداری از تحویل ۱۰ کیلوگرم گوشت غیربهداشتی و تهدید بازرسان شبکه دامپزشکی این شهرستان با دستور مقام قضائی به تحمل ۲ فقره شلاق (هر فقره ۷۴ ضربه)، یک سال حبس تعزیری و یک سال محرومیت از اشتغال در این شهرستان محکوم شد”.

همزمان در خبری دیگر به نقل از ایسنا، احمد فاضلیان، رییس کل دادگستری البرز گفت: مدیرکل سابق اقتصاد و دارایی استان البرز پس از اثبات جرایم در دادگاه بدوی به هفت سال و شش ماه حبس تعزیری، ۲۱ ماه انفصال از خدمت، ۳۷ ضربه شلاق تعزیری و پرداخت یک میلیارد و نیم جزای نقدی محکوم شده است.

فاضلیان گفت: این حکم علی رغم تأیید اتهامات، در دادگاه تجدید نظر تعلیق شده که این تعلیق قابل پذیرش نیست و دادگاه تجدید نظر در تغییر حکم صادر شده اشتباه کرده است.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید