خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  مهدی فرطوسی، زندانی سیاسی به صورت مشروط از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد

مهدی فرطوسی، زندانی سیاسی به صورت مشروط از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهدی فرطوسی، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد پس از تحمل حدود یک سال و نیم حبس به صورت مشروط از این زندان آزاد شد. وی در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ بازداشت و سپس توسط دادگاه انقلاب مشهد به سه سال حبس محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۳۰ خردادماه ۱۳۹۸، با درخواست آزادی مشروط مهدی فرطوسی، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد موافقت شد.

مهدی فرطوسی روز جاری با اعلام این خبر در صفحه شخصی خود نوشت: “روز پنجشنبه ۳۰ خردادماه با پایان مدت مرخصی یک ماهه خود به زندان وکیل‌آباد بازگشتم که مسئولین زندان خبر موافقت با درخواست آزادی مشروطم را اعلام کردند و در حال حاضر آزاد هستم”.

گفته می‌شود که مهدی فرطوسی در تاریخ ۳۱ اردیبهشت‌ماه به مرخصی اعزام شده بود.

وی در جریان اعتراضات سراسری دیماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و سپس توسط شعبه چهارم دادگاه انقلاب مشهد از بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “اخلال در نظم عمومی” به سه سال حبس محکوم شده بود.

هرانا پیشتر در آذرماه سال گذشته طی گزارشی در باره زندان وکیل‌آباد مشهد از عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در مورد مهدی فرطوسی و دیگر زندانیان سیاسی این زندان و وضعیت نامناسب نگهداری آنها در بندهای مربوط به جرایم دیگر خبر داده بود.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان “اعتراضات دی‌ماه” از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از شهروندان در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز درباره اعتراضات دی‌ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید