خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در تهران به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در تهران به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – پسر جوان متهم به ربودن یک دختر دانشجو به ۹۹ ضربه شلاق و حبس محکوم شد. این حکم روز گذشته در شعبه ۳۶ دیوان عالی کشور مورد تأیید قضات قرار گرفت. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات‌های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، ۴ تیرماه ۱۳۹۷، دختر دانشجویی به نام نازنین با پلیس تماس گرفت و از پسر جوانی که او را به قضد آزار و اذیت جنسی اش ربوده بود شکایت کرد.

این دختر ۲۲ ساله به مأموران گفت: دانشجو هستم و خانواده‌ام در شهرستان زندگی می‌کنند، یکسال قبل به تهران آمدم و در خوابگاهی در خیابان امیرآباد شمالی ساکن هستم. آن روز عصر در میدان انقلاب سوار یک پراید سفید شدم تا از دانشگاه به خوابگاه برگردم. ماشین چند مسافرهم داشت و راننده آن پسر جوانی بود بعد از پیاده کردن مسافرها یکباره تغییر مسیر داد و به سمت اتوبان چمران حرکت کرد.

وی افزود: وقتی به او اعتراض کردم، سرم فریاد کشید و تهدید به مرگ کرد. اسپری اشک آور زد اما چون مقاومت کردم مرا کتک زد. می‌خواستم خودم را از ماشین به بیرون پرت کنم اما درهای ماشین قفل شده بود. او مرا اذیت کرد و وقتی دید نمی‌تواند به خواسته شومش برسد مرا مقابل خوابگاه دانشجویی پیاده کرد و رفت و من توانستم در تاریکی شب شماره پلاک آن ماشین را به خاطر بسپارم.

با شکایت این دختر جوان و اطلاعاتی که از راننده به پلیس داده بود؛ احسان ۲۲ ساله شناسایی و بازداشت شد.

وی که منکر آدم ربایی و آزار دختر جوان بود در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران دربرابر دادرسان ایستاد و گفت: من قصد آزار دختر جوان را نداشتم و اتهام آدم ربایی را نیز قبول ندارم. در ادامه جلسه دختردانشجو مدارکی به دادرسان دادگاه ارائه داد که نشان می‌داد احسان قصد داشته وی را آزار برساند اما ناکام مانده است.

 در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و این جوان را به خاطر آدم ربایی به ۱۵ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند. دیروز این حکم در شعبه ۳۶ دیوان عالی کشور مورد تأیید قضات قرار گرفت.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید