خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  به دلیل پخش موسیقی؛ پلمپ بیش از ۱۶۰ واحد صنفی طی سه ماه گذشته در رشت

به دلیل پخش موسیقی؛ پلمپ بیش از ۱۶۰ واحد صنفی طی سه ماه گذشته در رشت

خبرگزاری هرانا – طی سه ماهه اول سال جاری، ۱۶۰ واحد صنفی در رشت به دلیل آنچه توسط اماکن این شهر “پخش موسیقی زنده” و ۳ رستوران نیز به دلیل “عدم رعایت شئونات اسلامی در سرو غذا” عنوان شده پلمب شده‌اند. ورود به حریم خصوصی شهروندان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رضا محمدزاده، رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان گیلان از پلمپ بیش از ۱۶۳ واحد صنفی در رشت به دلیل پخش موسیقی زنده و عدم رعایت شئونات اسلامی در سرو غذا خبر داد.

وی با بیان اینکه تعداد ۱۶۰ واحد صنفی طبق ماده ۲۸ قانون نظام صنفی به علت پخش موسیقی زنده، کشف سلاح غیر مجاز و عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه پلمپ شدند، افزود: در این راستا ۳ رستوران متخلف نیز در شهر رشت به دلیل عدم رعایت شئون اسلامی در سرو غذا پلمپ شدند.

 محمدزاده در ادامه با بیان اینکه تعداد ۱۵۴ واحد صنفی متخلف نیز به علت نداشتن پروانه کسب برابر ماده ۲۷ قانون نظام صنفی پلمپ شدند گفت: متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان گیلان در پایان از تداوم و تشدید این گونه اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس بر واحدهای صنفی خبر داد.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید