خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۱۷ تن از گردشگران سد لفور

بازداشت ۱۷ تن از گردشگران سد لفور

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب مازندران از دستگیری ۱۷ تن از گردشگران سد لفور سوادکوه خبر داد و گفت افرادی که قایق ها را نیز در اختیار این گردشگران قرار داده بودند، مجرم شناخته شده و پرونده آنها در جریان است.  این بازداشت ها در پی انتشار عکس هایی از این گردشگران در سد لفور و دستور مستقیم دادستانی مازندران برای برخورد با این شهروندان صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز چهارشنبه ۲۹ خردادماه ۱۳۹۸، یونس حسینی عالمی، دادستان عمومی و انقلاب مازندران گفت:  تمامی متخلفان این پرونده که شامل ۱۷ نفر بودند دستگیر و در بازداشت به سر می‌بردند.

دادستان مازندران افزود: متخلفان شامل چند مرد و زن بودند که در مجموع ۱۷ نفر از این افراد توسط مراجع قضایی دستگیر شدند.

وی همچنین گفت: با اشاره به اینکه از این تعداد متخلفان دو نفر مازندرانی و بقیه غیربومی استان و مسافر بودند، تصریح کرد: افرادی که قایق‌ها را نیز در اختیار متخلفان قرار داده بودند، نیز به عنوان و جرم توسط دستگاه قضایی شناخته شده و پرونده آنها در جریان است.

حسین عالمی با بیان اینکه میانگین سنی این افرا ۳۰ تا ۳۵ سال بوده است مدعی شده که این افراد به صورت برنامه‌ریزی شده و به قصد هنجارشکنی وارد محوطه‌ای از سد شدند که امکان حضور و استفاده در شرایط عادی ممکن است، وجود نداشته باشد.

پیشتر نیز جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از بازداشت سه تن و شناسایی دو تن دیگر از گردشگران سد لفور سوادکوه و همچنین توقیف یک موتور چهار چرخ و ۲ فروند قایق در این ارتباط خبر داده بود.

این بازداشت‎ها به دنبال انتشار عکس های چند گردشگر در حال قایقرانی در روز عید فطر در سد لفور سوادکوه و درخواست مقامات مختلف کشوری از نهادهای قضایی برای برخورد با آنها صورت گرفته است.

علی مطهری، نماینده مجلس نیز طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در تویتر با “ناهنجاری خواندن” این دست از اتفاقات، خواهان برخورد قضائی با گردشگران شده بود. همزمان امام جمعه بابل این تصاویر را مایه تاسف خوانده بود.

در پی این واکنش‌ها و درخواست‌ها، دادستان عمومی و انقلاب استان مازندران با “جرم” و “فحشا” خواندن اقدام گردشگران و کسانی که تصاویر آنها را منتشر کرده‌اند، گفت: دستگاه قضایی به ضابطان انتظامی دستور شناسایی این افراد را داده است و پس از شناسایی با این گردشگران خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

سد لفور در شهرستان سوادکوه،‌ از توابع استان مازندران در شمال ایران قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید