خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, فرهنگی  >  جنجال نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی؛ مهیار بهرام اصل به شلاق محکوم شد

جنجال نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی؛ مهیار بهرام اصل به شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – تهمینه میلانی که از سوی بسیاری از اهالی هنر به کپی برداری آثار هنری در طی برگزاری دو دوره نمایشگاه نقاشی متهم شده بود، با شکایت از مهیار بهرام اصل او را متهم کرد که مخل نمایشگاه نقاشی نخست او شده است و به شکل سازماندهی شده، قصد بر هم زدن نمایشگاه را داشته است. دادگاه آقای بهرام اصل را از اتهام تهدید تبرئه و به اتهام توهین به خانم میلانی به ۳۵ ضربه شلاق تعلیقی محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اقتصاد هنر آنلاین، ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مهیار بهرام اصل برگزار شد.

بر اساس این گزارش، تهمینه میلانی مدعی شده است که مهیار بهرام اصل مخل نمایشگاه نقاشی نخست او شده است و به شکل سازماندهی شده، قصد بر هم زدن نمایشگاه وی را داشته است. همچنین در کیفرخواست مذکور تهمینه میلانی مدعی شده است که این دانشجوی نقاشی وی را تهدید کرده است.

بر اساس حکم صادره از دادگاه، مهیار بهرام اصل از اتهام “تهدید به آتش زدن گالری” تبرئه شده است، ولی از بابت اتهام توهین به ۳۵ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است.

اجرای این حکم با توجه “به اوضاع و احوال موثر، شرایط روانی حاکم و جوانی متهم و پیش‌بینی اصلاح او و فقدان سابقه کیفری موثر” برای سه سال به تعلیق درآمده است.

لازم به یادآوری است که نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی با عنوان “فیلم‌هایی که نساختم” تابستان سال گذشته در گالری ایوان تهران برگزار شد. شماری از هنرجویان و منتقدین این عرصه با حضور در محل برگزاری نمایشگاه، وی را به “کپی کاری” متهم کردند. مهیار بهرام اصل یکی از این دانشجویان بود.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید