خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  گزارشی از اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

گزارشی از اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، پس از تحمل ۱۵ سال حبس در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، یک زندانی که متهم است در جریان سرقت از یک خانه ویلایی زن میانسالی را به قتل رسانده، پس از ۲۰ سال اعدام شد.

ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه ظهر ۲۸ خرداد سال ۷۸ مرد مغازه داری در تماس با پلیس از وقوع یک قتل در همسایگی‌اش خبر داد. به دنبال این تماس تیم جنایی راهی خانه ویلایی در خیابان خواجه نصیر طوسی شدند.

در زیرزمین خانه ویلایی آنها جسد زن میانسالی به نام توران را پیدا کردند که با ضربات متعدد چاقو از پا در آمده بود. عامل یا عاملان این پرونده پس از اجرای سناریوی قتل، اقدام به سرقت وسایل خانه کرده بودند.

مرد مغازه‌دار در تحقیقات به پلیس گفت: “صاحب این ویلا از دوستان من است. آنها روز قبل از قتل خانه‌شان را برای سفر ترک کردند. توران هم ۶ ماه قبل زیرزمین خانه دوستم را اجاره کرد. امروز که مغازه‌ام را تعطیل کردم تا برای ناهار به خانه بروم، متوجه شدم که در خانه دوستم باز است و همین مسئله باعث شک من شد. همسایه‌ها را صدا کردم و با کمک آنها وارد خانه شدیم. در ورودی خانه لکه‌های خون را دیدم از توران هم خبری نبود. لکه‌های خون را که دنبال کردیم با جسد توران داخل خانه‌اش مواجه شدیم”.

کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات به جست و جو برای یافتن خانواده توران پرداختند. اما هیچ رد و نشانی از آنها به دست نیاوردند.

بررسی‌ها برای شناسایی عامل قتل ادامه داشت تا اینکه ۵ سال بعد از این پرونده مرد طلافروشی در یکی از شهرهای غربی کشور با پلیس تماس گرفت و گفت: “مردی مقداری طلا به مغازه‌ام آورده که مشکوک است”.

بلافاصله مأموران پلیس راهی طلافروشی شده و مرد ۳۴ ساله به نام هوشنگ را اواخر اسفند سال ۸۳ بازداشت کردند. هوشنگ در تحقیقات به سرقت طلاها از خانه‌ای در پایتخت اعتراف کرد. بررسی‌های پلیسی نشان می‌داد سرقت از خانه توران انجام شده است. با شناسایی سارق راز پرونده نیز برملا و متهم جوان به تهران منتقل شد.

وی پس از چند روز به قتل اعتراف کرد و گفت: “روز قبل از حادثه زمانی که در حال عبور از مقابل خانه مقتول بودم، صاحب خانه و بچه‌هایش را دیدم که در حال رفتن به سفر هستند. با خودم گفتم بهترین فرصت برای سرقت است. برای اینکه مطمئن شوم که کسی داخل خانه نیست همان شب باز به سراغ خانه مورد نظر رفتم اما چراغ‌ها خاموش بود. از طریق دیوار وارد شدم. در حال سرقت بودم که توران از خواب بیدار شد و شروع به سر و صدا کرد”.

او ادامه داد: “ترسیده بودم، با صدای او همسایه‌ها از خواب بیدار می‌شدند و گیر می‌افتادم. فوراً به آشپزخانه که اتاقکی در کنار حیاط بود رفتم و چاقویی برداشتم و با چند ضربه توران را به قتل رساندم. پس از قتل هم طلاها و اموال با ارزش را سرقت کرده و از آنجا فرار کردم”.

با اعتراف مرد جوان و بازسازی صحنه قتل او در دادگاه پای میز محاکمه رفت و به اعدام محکوم شد. از آنجایی که خانواده مقتول شناسایی نشده بود، دادستان به عنوان مدعی‌العموم رأی بر اعدام داد.

با گذشت ۱۵ سال از بازداشت هوشنگ، او هفته گذشته در زندان رجایی شهر پای چوبه دار رفت و حکم او اجرا شد.

لازم به ذکر است هرانا روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه از اجرای حکم اعدام سه زندانی که هویت دو تن از آنان احراز شده بود در زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید