خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین برگزار شد / اسناد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین برگزار شد / اسناد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن اردبیل در دادگاه کیفری دو این شهر برگزار شد. وی پیشتر طی ابلاغیه ای الکترونیکی برای روز یکشنبه ۲۶ خردادماه به شعبه ۱۰۱ این دادگاه احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۶ خردادماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجتبی پروین برگزار شد.

مجتبی پروین پیشتر طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی جهت ارائه دفاعیات خود برای ۲۶ خردادماه به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهر اردبیل (۱۰۱ جزائی سابق) احضار شده بود. دلیل احضار این شهروند در ابلاغیه مذکور، رسیدگی به شکایت مطروحه علیه وی مبنی بر “شرکت در تجمع غیرقانونی” عنوان شده بود.

اتهام مطروحه علیه مجتبی پروین طی کیفرخواست ارائه‌شده، “تخریب خودرو دولتی” بر اساس “گزارش اداره اطلاعات اردبیل” عنوان شده است.

لازم به یادآوری است که این فعال ترک مورخ ۱۷ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی شهر اردبیل در منزل شخصی خود بازداشت و همان روز پس از تفهیم اتهام با قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

مجتبی پروین پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ مردادماه ۹۷ به همراه تعدادی دیگر از فعالان ترک (آذربایجانی) در پی برگزاری مراسمی در پناهگاه کوه سبلان توسط نیروهای امنیتی مشکین‌شهر بازداشت و پس از گذشت ساعاتی در شامگاه همان روز از بازداشتگاه شهر لاهرود آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید