خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام, زندانیان  >  کمال حسن رمضان به زندان ارومیه بازگردانده شد

کمال حسن رمضان به زندان ارومیه بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – کمال حسن رمضان، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، که روز شنبه هفته گذشته از بند سیاسی زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده بود، به زندان بازگردانده شد. گفته می شود انتقال این زندانی سیاسی جهت بازجویی در رابطه با اتفاقات داخل زندان صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز جاری ۲۵ خردادماه ۱۳۹۸، کمال حسن رمضان زندانی سیاسی اهل سوریه پس از یک هفته انتقال به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه، مجددا به زندان این شهر بازگردانده شد.

به گفته یک منبع مطلع، انتقال این زندانی سیاسی به اطلاعات سپاه ارومیه جهت بازجویی در خصوص اتفاقات داخل زندان و همچنین ارایه تذکراتی به وی صورت گرفته است.

لازم به یادآوری است که این زندانی سیاسی روز شنبه ۱۸ خردادماه از بند سیاسی زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات ارومیه منتقل شده بود.

حسن رمضان پیشتر نیز در تاریخ ۲۲ مردادماه ۹۷، به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل و به خاطر فعالیت در داخل زندان مورد بازجویی قرار گرفته بود. این زندانی سیاسی نهایتاً پس از ۱۲ روز به بند ۱۲ زندان ارومیهبازگردانده شده بود.

وی همچنین در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته به همراه سه زندانی سیاسی دیگر جهت تشکیل پرونده و تفهیم اتهام‌های جدید به شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی ارومیه منتقل شده بود. این پرونده با دخالت نهادهای امنیتی به خاطر مشارکت این زندانیان در اعتصابات زندان تشکیل شده بود.

کمال حسن رمضان، ۳۳ ساله از اهالی شهر سریکانی از مناطق کردستان سوریه نیز پیشتر در تیرماه سال ۱۳۹۳ در نزدیکی شهر ارومیه توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و به بازداشتگاه امنیتی سپاه منتقل شده بود و چهار ماه در بازداشتگاه سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به اتهام محاربه مورد بازجویی قرار گرفت.

بعدها ماموران امنیتی وی را به شعبه یک بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه منتقل کرده و بعد از تفهیم اتهام «محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام» به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

وی چندین بار برای همکاری و گرفتن اعترافات تلوزیونی تحت فشار و شکنجه قرار گرفت و روز شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ در شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست «قاضی شیخلو» به ۱۰ سال و یک روز حبس محکوم شد.

با وجود صدور حکم، مجددا در سال ۱۳۹۵ در خصوص قتل یکی از اعضای بومی سپاه ارومیه که ده سال پیش صورت گرفته و این زندانی، آن زمان در خاک ایران نبوده است، مورد بازجویی قرار گرفت و نهایتا روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ به صورت غیابی از سوی شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب این شهرستان به اعدام محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید