خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  بازداشت ۶۲ شکارچی متخلف طی سال گذشته در پیرانشهر

بازداشت ۶۲ شکارچی متخلف طی سال گذشته در پیرانشهر

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره محیط زیست پیرانشهر از کشف ۲۷ مورد شکار و صید غیر مجاز و دستگیری ۶۲ نفر شکارچی متخلف طی سال گذشته در پیرانشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز شنبه ۲۵ خردادماه ۱۳۹۸، ‌طه ایزان، رئیس اداره محیط زیست پیرانشهر گفت: در سال ۹۷ تعداد ۲۸۹ بازدید توسط بازرسان از واحدهای صنعتی و خدماتی شهرستان انجام شده است و در این رابطه نیز ۲۱ اخطاریه زیست محیطی شهرستان صادر شد که خوشبختانه واحدهای متخلف بعد از موعد مقرر نسبت به رعایت اصول محیط زیستی اقدام کرده و هیچ واحدی تعطیل نشد.

وی با اشاره به طبیعت بکر پیرانشهر افزود: در سال گذشته ۲۷ مورد شکار و صید غیرمجاز کشف و ۶۲ نفر دستگیر شدند؛ همچنین ۱۹ قبضه سلاح مجاز و ۱۶ رشته تور ماهیگیری و ۲۰ عدد قفس ضبط شد.

ایزان تاکید کرد: محیط زیست یک محیط عمومی و امانتی است که باید برای آیندگان حفظ شود و این مهم تنها با مشارکت عموم مردم و با توسعه پایدار این سرمایه محقق می‌شود و بر این اساس هر ساله ۱۵ تا ۲۲ خرداد به نام هفته محیط زیست نام گذاری شده است.

وی همچنین گفت: با توجه به اینکه پیام سال ۹۸ سازمان محیط زیست کشور، کاهش آلاینده‌ها و پسماند، آسمان آبی و زمین سبز و یکی از سیاست‌های کلی سازمان، مشارکت عموم مردم در حراست از محیط زیست و اصلاح فرهنگ مردم است. این اداره در سال ۹۷ با برگزاری کلاس‌های آموزشی زیست محیطی توانسته ۱۹۰۰ ساعت برای همشهریان برگزار کند.

ایزان در پایان در رابطه با شروع فصل گرما و احتمال آتش سوزی افزود: همشهریان عزیز بایستی در نظر داشته باشند با توجه به شروع فصل گرما و همچنین مستعد شدن شرایط پوشش گیاهی مراتع و مناطق پوشیده فضای سبز جهت آتش گرفتن، از بر پا کردن آتش بدون حفاظ و به جا گذاشتن زباله‌های پلاستیکی و شیشه‌ای و هرگونه رفتار پرخطر دیگری که احتمال بروز آتش و سوختن مراتع را به دنبال داشته باشد، پرهیز کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید