خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی دو شهروند بازداشتی در پیرانشهر با تودیع قرار

آزادی دو شهروند بازداشتی در پیرانشهر با تودیع قرار

خبرگزاری هرانا – دو عضو بازداشت شده یک خانواده پیرانشهری که در اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. پیشتر نیز دو عضو دیگر این خانواده با تودیع قرار آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸، دو شهروند به نام‌های “رحمان قاسمی” و “شورش قاسمی” با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات پیرانشهر آزاد شدند.

این دو روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه ۹۷ به همراه “داوود قاسمی” و “عبدالسلام قاسمی” به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیروهای اداره اطلاعات در دهستان لاهیجان از توابع شهرستان پیرانشهر بازداشت شده بودند.

پیشتر در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، “داوود قاسمی” و “عبدالسلام قاسمی”، دو تن از دیگر اعضای این خانواده پس از پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند.

بر اساس این گزارش رحمان قاسمی، پدر سه شهروند بازداشت‌شده دیگر پیشتر عضو یکی از سازمان‌های مخالف نظام بوده است، اما مدتی است که به صورت کامل از این سازمان جدا شده و به زادگاه خود بازگشته است.

همچنین “عبدالسلام قاسمی”، پیشتر در تابستان ۹۷ بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی با تودیع وثیقه‌ی ۴۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

این افراد از اهالی روستای “ریگ آباد” از توابع بخش مرکزی پیرانشهر هستند.

پیرانشهر یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است که در شمال غربی ایران واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید