خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در نیشابور

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در نیشابور

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر ساختمانی بر اثر ریزش آوار دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز دوشنبه ۲۰ خرداد ۹۸، در یک کارگاه ساختمانی که حدود ۵ متر گود برداری شده بود خاکهای ریزشی بر روی کارگری که مشغول حفاری در کف کارگاه بود فرو ریخت و کارگر ساختمانی بر اثر این حادثه مصدوم شد .

با اعلام این خبر بلافاصله دو تیم از نجاتگران ایستگاه یک و یک تیم از آتش نشانان ایستگاه ۵ به محل اعزام شدند .

سید مهدی حسینی رئیس سازمان آتش نشانی نیشابور با بیان این خبر گفت : “خوشبختانه آوار بر روی پاها و پایین تنه این فرد ریخته بود و به سرعت توسط همکارانش از زیر آوار خارج شده بود که با رسیدن نجاتگران آتش نشان با استفاده از برانکارد بسکت و جرثقیل خودرو نجات مصدوم به بالا حمل شد و تحویل امداد گران اورژانس گردید”.

حسینی اظهار داشت : “علت حادثه در دست بررسی است و معاون عمران شهرداری نیز جهت بررسی در محل حضور یافت ولی احتمالا رعایت نکردن اصول ایمنی موجب این حادثه شده است “.

گفتنی است که با وجود ریزش‌هایی که در دیواره این گودبرداری وجود داشت، کارگاه تعطیل نشده بود که برخی دستورات ایمنی به کارفرما داده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید