خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه 10 ژوئن 2019, 20th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2019/06/10 ساعت 20:26:51

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام دو زندانی در زنجان

رهایی از اعدام دو زندانی در زنجان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در زنجان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” در دو پرونده جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، پس از گذشت ۹ و ۴ سال با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس‌کل دادگستری استان زنجان از نجات دو محکوم به اعدام خبر داد.

اسماعیل صادقی نیارکی گفت: “دو متهم که در پرونده‌های جداگانه مرتکب قتل شده بودند، پرونده‌های‌شان در دادگاه کیفری یک استان، رسیدگی و به اعدام محاکمه شدند که با تلاش اعضای شورای حل اختلاف زنجان و با جلب رضایت اولیای دم، متهمان پس از گذشت به ترتیب ۹ و ۴ سال حبس، از چوبه دار رهایی یافته و به آغوش گرم خانواده‌ها بازگشتند”.

رئیس شورای قضایی استان در تشریح این دو پرونده، اظهار کرد: “یکی از متهمان با هویت ح. ب در جریان یک درگیری و ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد در سال ۹۰ در زنجان، جوانی را به قتل می‌رساند. همچنین متهم دیگر به هویت م. ت نیز در جریان یک درگیری و ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد در سال ۹۴ در زنجان، جوانی را به قتل رساند که پس از آن متهمان با توجه به قرائن موجود، به قتل اعتراف و بازداشت و در نهایت حکم اعدام آن‌ها صادر می‌شود”.

وی اضافه کرد: “پس از صدور حکم اعدام متهمان در شعبه یک کیفری زنجان با پیگیری‌ها و تلاش‌های اعضای شورای حل اختلاف زنجان و جمعی از پزشکان، خیرین و معتمدان استان طی چندین جلسه با خانواده‌های مقتولین و در ماه رمضان امسال، تلاش این افراد نتیجه داد و اولیای دم متهمان را مورد عفو و بخشش قرار دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید