خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸, 2nd of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ ساعت ۲۱:۴۹:۵۵

    خانه  > slide, زندانیان  >  امیرمهدی طبسی به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد

امیرمهدی طبسی به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد

خبرگزاری هرانا – امیر مهدی طبسی، زندانی محبوس در زندان اوین که در حال سپری کردن مدت محکومیت ده سال حبس خود است،  طی روز جاری به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، امیر مهدی طبسی، زندانی محبوس در زندان اوین به مرخصی ۷ روزه اعزام شد.

امیر مهدی طبسی در تاریخ ۸ شهریور ۹۰ به همراه همسر سابقش معصومه (مینو) قاسم زاده ملک شاه به ادعای خود «به سفارت کشور اسرائیل در کشور ترکیه برای اخذ پناهندگی» مراجعه کرده بودند، ولی درخواست آنها توسط مسئولین سفارت رد شده و در تاریخ ۱۲ شهریور همان سال به ایران برگشته بودند. آنها در تاریخ ۲۰ شهریورماه همان سال در منزل شخصی خود واقع در بلوار ابوذر خیابان وحدت تهران توسط ماموران وزارت اطلاعات به اتهام جاسوسی برای اسرائیل دستگیر شدند. این زوج نهایتا در سال ۹۰ پس از ۲۹ روز بازداشت در سلول انفرادی وزارت اطلاعات با تودیع وثیقه یکصد میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از زندان آزاد شده بودند.

امیر مهدی طبسی و معصومه قاسم‌زاده ملک‌شاه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی بدون اخذ دفاعیه به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این حکم نهایتا در آبان‌ماه ۹۶ در دادگاه تجدیدنظر تایید شد و پس از آن جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

لازم به ذکر است که آقای طبسی پیشتر نیز در دیماه ۱۳۹۶ در اعتراض به روند حقوقی پرونده‌اش دست به اعتصاب غذا زد و در یازدهمین روز اعتصاب غذای خود به درمانگاه امین آباد منتقل و پس از پایان اعتصاب غذا به سالن ۱۲ زندان اوین بازگردانده شده بود.

این زندانی که از بیماری افسردگی رنج می‌برد و پزشکی قانونی گواهی عدم تحمل حبس وی را صادر کرده بود، برای بار دیگر در تاریخ ۷ فروردین‌ماه سال جاری نیز دست به اعتصاب غذا زده بود.

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به گزارشگر هرانا گفته بود: “آقای طبسی سال گذشته در پی وعده‌های دروغین مسئولان و عدم موافقت با عدم تحمل حبس، چند بار اقدام به خودکشی کرد و به بیمارستان لقمان و طالقانی و رازی در امین آباد منتقل شده بود. در بهمن ماه سال گذشته نیز پدر امیر مهدی طبسی جهت پیگیری وضعیت پرونده وی به دفتر دادیار ناظر زندانیان سیاسی رفته و با برخورد بد و توهین آمیز ناصری، معاون دادستان زندان اوین مواجه شده و به صورت موقت نیز بازداشت شده بود”.

همزمان گفته می‌شود کیانوش سنجری نیز به مرخصی اعزام شده است؛ گفته شده این مرخصی متصل به آزادی است به این معنی که به زندان بازنمی‌گردد و پایان حکم او در خارج از زندان رقم می‌خورد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید