خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  قطع پای یک کولبر بر اثر انفجار مین در سردشت

قطع پای یک کولبر بر اثر انفجار مین در سردشت

خبرگزاری هرانا – روز جمعه یک کولبر بر اثر انفجار مین در نواحی مرزی سردشت مصدوم و یک پایش از ناحیه قوزک قطع شد. خبرگزاری های دولتی روز گذشته از انفجار مین و آسیب دیدن یک شهروند بر اثر انفجار مین در سردشت خبر داده بودند، اما امروز مشخص شد که این شهروند کولبری به نام دانیال عزیزی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از موکریان، روز جمعه ۱۷ خردادماه ۱۳۹۸، یک کولبر سردشتی بر اثر انفجار مین‌های به جامانده از جنگ ایران و عراق، زخمی و از ناحیه‌ی پا دچار نقص عضو شد.

بر اساس این گزارش، هویت این کولبر  “دانیال عزیزی، ۲۵ ساله، پدر یک فرزند و از اهالی بخش ربط شهرستان سردشت” احراز شده است.

گفتنی است که این حادثه در ارتفاعات مرزی روستای “کانی زرد” از توابع شهرستان سردشت اتفاق افتاده است.

در این گزارش همچنین آمده است که دانیال عزیزی پس از مصدومیت جهت رسیدگی پزشکی به بیمارستان مهاباد اعزام شده است.

لازم به یادآوری است که روز گذشته خبرگزاری های دولتی از انفجار مین و قطع عضو یک شهروند در سردشت بدون احراز هویت خبر داده بودند، اما امروز مشخص شد که این شهروند به کولبری در نواحی مرزی اشتغال داشته است.

مین‌های برجای‌مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضد نفر ادامه میدهد و برخلاف مقاوله نامه های بین المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

دانیال عزیزی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید