خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام, زندانیان  >  کمال حسن رمضان به دلایل نامعلوم به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل شد

کمال حسن رمضان به دلایل نامعلوم به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل شد

خبرگزاری هرانا – کمال حسن رمضان، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، طی روز جاری به دلایل نامعلومی از زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۸، کمال حسن رمضان، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در خصوص دلیل انتقال این زندانی سیاسی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه به دست نیامده است.

کمال حسن رمضان پیشتر نیز در تاریخ ۲۲ مردادماه ۹۷، به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل و به خاطر فعالیت در داخل زندان مورد بازجویی قرار گرفته بود. این زندانی سیاسی نهایتاً پس از ۱۲ روز به بند ۱۲ زندان ارومیه بازگردانده شده بود.

وی همچنین در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته به همراه سه زندانی سیاسی دیگر جهت تشکیل پرونده و تفهیم اتهام‌های جدید به شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی ارومیه منتقل شده بود. این پرونده با دخالت نهادهای امنیتی به خاطر مشارکت این زندانیان در اعتصابات زندان تشکیل شده بود.

کمال حسن رمضان، ۳۳ ساله از اهالی شهر سریکانی از مناطق کردستان سوریه نیز پیشتر در تیرماه سال ۱۳۹۳ در نزدیکی شهر ارومیه توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و به بازداشتگاه امنیتی سپاه منتقل شده بود و چهار ماه در بازداشتگاه سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به اتهام محاربه مورد بازجویی قرار گرفت.

بعدها ماموران امنیتی وی را به شعبه یک بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه منتقل کرده و بعد از تفهیم اتهام «محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام» به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

وی چندین بار برای همکاری و گرفتن اعترافات تلوزیونی تحت فشار و شکنجه قرار گرفت و روز شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ در شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست «قاضی شیخلو» به ۱۰ سال و یک روز حبس محکوم شد.

با وجود صدور حکم، مجددا در سال ۱۳۹۵ در خصوص قتل یکی از اعضای بومی سپاه ارومیه که ده سال پیش صورت گرفته و این زندانی، آن زمان در خاک ایران نبوده است، مورد بازجویی قرار گرفت و نهایتا روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ به صورت غیابی از سوی شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب این شهرستان به اعدام محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید