خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  حکم دادستانی برای فروشنده‌ای که از ورود اتباع افغانستان به مغازه‌اش جلوگیری می‌کرد

حکم دادستانی برای فروشنده‌ای که از ورود اتباع افغانستان به مغازه‌اش جلوگیری می‌کرد

خبرگزاری هرانا – قرار تعقیب صاحب یک مانتوفروشی در شهرستان نظرآباد که با نصب تابلویی ورود اتباع افغانستانی به فروشگاه خود را ممنوع اعلام کرده بود، تعلیق شد. این فرد به دنبال ابراز پشیمانی از کار خود، مکلف به عذرخواهی از اتباع افغانستانی، ارایه تخفیف ویژه به آنها و همچنین مطالعه در خصوص دوستی ایران و افغانستان به جای تحمل حبس شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، امروز شنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۸، روح الله احمدی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد از صدور قرار تعلیق برای فرد مانتوفروشی که با نصب بنری از ورود اتباع افغانستانی به مغازه خود جلوگیری کرده بود، خبر داد.

روح الله احمدی گفت: “این فرد که به لحاظ توهین به اتباع افغانستانی یک روز بازداشت شده بود، با ابراز پشیمانی و ندامت، مدعی شد که نسبت به جبران عمل زشت خود اقدام خواهد کرد”.

وی با بیان اینکه مجازات تکمیلی متهم سه بند است، اعلام کرد: “در قرار تعلیق، متهم به عذرخواهی از اتباع افغانستانی در فضای مجازی، ارایه تخفیف ویژه به اتباع این کشور ظرف مدت سه ماه، درج موضوع تخفیف با نصب بنر و انجام پژوهش در خصوص سابقه تاریخی رابطه دوستی بین ایران و افغانستان مکلف شد”.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد یادآوری کرد: “دادسرا در بخش جرایم درجه شش، هفت و هشت می‌تواند به جای حبس، مجازات‌های تکمیلی برای متهم در نظر گیرد و تعقیب را تعلیق کند”.

پیشتر ابراهیم نوروزی فر، رییس سازمان بسیج رسانه استان البرز اعلام کرده بود که با مغازه‌داری که با نصب برگه‌‌ای بر شیشه مانع ورود افغان‌ها به مغازه‌اش شده بود، با حکم دادستانی نظرآباد برخورد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید