خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شدگان روز کارگر؛ رسول طالب مقدم به دادگاه انقلاب احضار شد

بازداشت شدگان روز کارگر؛ رسول طالب مقدم به دادگاه انقلاب احضار شد

خبرگزاری هرانا – رسول طالب مقدم، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه طی روز جاری با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شد. بر اساس این ابلاغیه وی باید تا روز دوشنبه هفته جاری در شعبه تعیین شده حضور پیدا کند. آقای طالب مقدم در جریان تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس به همراه ده‌ها تن دیگر بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز شنبه ۱۸ خردادماه ۱۳۹۸، رسول طالب مقدم، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد با دریافت ابلاغیه‌ای به دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه رسول طالب مقدم باید تا روز دوشنبه ۲۰ خردادماه در محل شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران حضور یابد.

لازم به یادآوری است که این عضو سندیکای کارگران شرکت واحد در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی و کفالت ۳۰ میلیون تومانی از بند وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به بند ۲۰۹ آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله مرضیه امیری، کیوان صمیمی، عاطفه رنگریز ندا ناجی کماکان تحت بازداشت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید