خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت اسماعیل عبدی و محمود بهشتی لنگرودی

گزارشی از آخرین وضعیت اسماعیل عبدی و محمود بهشتی لنگرودی

خبرگزاری هرانا – اسماعیل عبدی و محمود بهشتی لنگرودی، دو فعال صنفی معلمان تهران که در زندان اوین به سر می برند امروز در پی یک انتقال داخلی به اندرزگاه ۷ این زندان منتقل شدند. این تصمیم مسئولان زندان اوین در حالی صورت می گیرد که پیشتر اعلام کرده بودند این دو معلم دربند به مناسبت عید فطر به مرخصی اعزام خواهند شد. اسماعیل عبدی، دبیر کانون صنفی معلمان و دبیر ریاضی است که به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به ۶ سال حبس محکوم شده و از آبان سال ۹۵ در زندان به سر می برد. محمود بهشتی لنگرودی نیز سخنگوی کانون صنفی معلمان است که آخرین بار در سال ۹۴ بازداشت و به ۵ سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دیروز چهارشنبه ۱۵ خردادماه ۱۳۹۸، اسماعیل عبدی و محمود بهشتی لنگرودی دوتن از فعالان صنفی معلمان به اندرزگاه ۷ زندان اوین منتقل شدند.

یک منبع نزدیک به کانون صنفی معلمان به گزارشگر هرانا گفت: “پیش از این مسئولین زندان گفته بودند این دو به مناسبت عید فطر به مرخصی چند روزه اعزام خواهند شد، علیرغم انجام همه مقدمات لازم و ارائه درخواست کتبی، کماکان این دو فعال صنفی در انتظار نتیجه به سر می برند. امروز محل نگهداری آنها را در زندان نیز تغیر دادند. اسماعیل عبدی و محمود بهشتی لنگرودی، دیروز چهارشنبه به اندرزگاه ۷ سالن ۲ زندان اوین منتقل شدند”.

اسماعیل عبدی، دبیر کانون صنفی معلمان و دبیر ریاضی است که به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به ۶ سال حبس محکوم شده و از تیرماه سال ۹۴ در زندان به سر می‌برد.

محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان است که نخستین بار سال ۸۳ به مدت یک ماه بازداشت بود.

دستگیری بعدی وی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی در ۲۳ اسفند سال ۸۵ اتفاق افتاد. اواسط فروردین سال ۸۶ حکم ۴ سال حبس او به مدت ۵ سال تعلیق شد.

وی سال ۸۹ مجدد به مدت دو ماه دیگر به همان اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. او سال ۹۴ نیز بازداشت شد و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مجددا بهشتی لنگرودی را به ۵ سال حبس محکوم کرد که در نهایت شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران مجموع این احکام را تجمیع کرد و به ۵ سال حبس قابل اجرا تبدیل شد.

آقای بهشتی در چهارمین سال از محکومیت ۵ ساله‌ی خود به سر می‌برد. با گذشت نزدیک به نه ماه از ارسال درخواست آزادی مشروط به دادستانی، تاکنون پاسخی به درخواست وی داده نشده است. این در حالی است که امتیاز آزادی مشروط به محکومانی که یک سوم از دوران حبس خود را گذرانده باشد تعلق می‌گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید