خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم اعزام به بیمارستان؛ گزارشی از وضعیت جواد احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه

عدم اعزام به بیمارستان؛ گزارشی از وضعیت جواد احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – جواد احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به دلیل مشکلات ناشی از عفونت و سنگ کلیه، شب گذشته به بهداری این زندان منتقل شده است. علیرغم ارائه درخواست های مکرر جهت اعزام به بیمارستان خارج از زندان کماکان با مخالفت مسئولین زندان روبرو است. وی از سال ۹۴ جهت تحمل دوران محکومیت ۳ سال و ۹ ماهه خود در زندان ارومیه به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۵ خردادماه ۹۸، جواد احمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به دلیل مشکلات ناشی از بیماری سنگ کلیه به بهداری این زندان منتقل شده است.

آقای احمدی از ابتدای دوران محکومیت خود با مشکلات کلیوی روبرو است و از بیماری سنگ کلیه و عفونت در ناحیه کلیه رنج می برد با این حال علیرغم پیگیری‌ها و درخواست‌های مکرر تاکنون با اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان مخالفت شده است.

وی در پاییز سال ۹۴ بازداشت و به اتهام “عضویت در احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم حبس صادره علیه این زندانی سیاسی به دلیل عدم اعتراض و تسلیم به رای به ۳ سال و ۹ ماه کاهش پیدا کرد.

جواد احمدی در سال ۹۶ در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده و به دلیل مخالفت مسئولین جهت اعزام وی به بند ۱۲ سیاسی زندان ارومیه از بند عمومی به بند کارگران این زندان منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید