خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم ۲ بار اعدام برای یک متهم در کرج

صدور حکم ۲ بار اعدام برای یک متهم در کرج

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در کرج از بابت اتهام “۲ فقره قتل” توسط شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز، به دو بار اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، یک زندانی متهم به قتل با حکم قضات دادگاه کیفری استان البرز به اتهام دو فقره قتل به دوبار اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش حدود یک سال پیش به دنبال کشف جسد زن جوانی به نام رویا در آپارتمان خواهر شوهرش در کرج تحقیقات جنایی برای دستگیری متهم به قتل وی آغاز شد. گزارش پزشکی قانونی نشان می‌داد متهم به قتل بعد از تعرض به این زن او را خفه کرده است. در حالی که رمزگشایی برای حل معمای این قتل از سوی کارآگاهان جنایی استان البرز ادامه داشت، جسد شوهر این زن نیز مدتی بعد در بیابان‌های اطراف هشتگرد کشف شد.

فرهاد ۳۲ ساله در اثر ضربه‌های متعدد چاقو به قتل رسیده و جسدش در بیست کیلومتری هشتگرد رها شده بود که توسط مأموران گشت کلانتری کشف شد. بررسی این دو جنایت خانوادگی که به نظر می‌رسید با هم ارتباط دارد در حالی که ابهام‌های زیادی داشت در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه مشخص شد رویا یک شب قبل از حادثه با خواهرشوهر خود قرار ملاقات گذاشته بود تا روز بعد با هم به خرید بروند.

بدین ترتیب «پروین» خواهرشوهر مقتول تحت بازجویی قرار گرفت اما او از ارسال چنین پیامکی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: “شب قبل از قتل تلفن همراهم دست شوهرم بوده است”.

داماد خانواده به نام مسعود خیلی زود تحت بازجویی قرار گرفت. وی در ابتدا منکر اتهام‌هایش شد اما طولی نکشید که در بازجویی‌های فنی لب به اعتراف گشود و راز این پرونده را بازگو کرد.

مسعود در شرح ماجرا گفت: “رویا زن برادر همسرم بود. از او خوشم می‌آمد شب قبل از حادثه با گوشی همسرم به او پیام دادم که فردا به خانه ما بیا تا با هم به خرید برویم که او هم قبول کرد. سر ساعت مقرر همسرم را به جایی فرستادم و بعد خودم در پارکینگ خانه‌مان منتظر ماندم تا رویا بیاید. وقتی او را دیدم گفتم پروین در خانه منتظرت است. رویا بالا رفت و من به دنبال او رفتم بعد ناگهان از پشت او را گرفتم. شوکه شده بود ولی نتوانست زیاد مقاومت کند. وقتی به او تجاوز کردم از ترس خفه‌اش کردم. برای اینکه لو نروم با برادر زنم تماس گرفتم و گفتم خودرویم خراب شده و نیاز به کمک دارم. او را با این نقشه به ۲۰ کیلومتری هشتگرد کشاندم و او را  با چاقو کشتم.

به دنبال اظهارات این مرد، کیفرخواست او به اتهام قتل زوج جوان صادر شد.

بدین ترتیب این متهم از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی رنجبر و با حضور قاضی قیومی مستشار دادگاه منتقل شد و پای میز محاکمه ایستاد.

هیأت قضایی پس از شور صبح دیروز متهم را به اتهام دو فقره قتل به اعدام محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید