خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اقدام به خودکشی یک زندانی در زندان سراوان

اقدام به خودکشی یک زندانی در زندان سراوان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی محبوس در زندان سراوان به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت پرونده و بلاتکلیفی طولانی مدت اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، طی روزهای گذشته، عمران میرکزهی فرزند عبدالمجید، زندانی محبوس در بند جوانان زندان سراوان اقدام به خودکشی کرد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: عمران میرکزهی با نوشتن چندین گزارش از وضعیت طولانی مدت بلاتکلیفی پرونده خود از مسئولان زندان درخواست کرده است که این گزارشات را به دادگاه ارجاع بدهند، اما ایرج نوربخش، رئیس زندان هیچ اقدامی برای ارسال این گزارش‌ها انجام نداده است.

در این گزارش به وضعیت این زندانی پس از اقدام به خودکشی اشاره‌ای نشده است.

گفتنی است که عمران میرکزهی چندی پیش نسبت به وضعیت نابسامان و درگیری‌های روزانه بین زندانیان انتقاد کرده و خواستار کنترل این وضعیت شده بود، اما این انتقاد دخالت تلقی شده و به دستور جهانتیغ مسئول حفاظت زندان، در قسمت نگهبانی مورد ضرب شتم واقع و به قرنطینه منتقل شده بود.

لازم به ذکر است که چندی پیش مسلم سپاهی، زندانی محبوس در بند یک زندان سراوان نیز به علت انتقاد از وضعیت زندان به قرنطینه منتقل شده بود.

بر اساس این گزارش از زمانی که ایرج نوربخش به سمت سرپرستی زندان سراوان منصوب شده درگیری بین زندانیان خصوصا در بند جوانان به شدت افزایش یافته است، در برخی موارد هم اگر زندانی‌ای به خاطر این بی‌نظمی اعتراض بکند، توسط جهانتیغ، حفاظت زندان و خود سرپرست زندان یا به قرنطینه منتقل می‌شود یا به مکانی نامعلوم تبعید می‌شود.

بلاتکلیفی های طولانی مدت محبوسین در زندان سراوان مسبوق به سابقه است. موضوعی که بسیاری از زندانیان بلاتکلیف، آن را رنج آور و زجر دهنده توصیف می‌کنند.

شهرستان سراوان با جمعیتی حدود ۲۲۰ هزار نفر در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید