خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شرکت کنندگان در مهمانی خصوصی بازداشت شدند از جمله دو دیپلمات اروپایی

شرکت کنندگان در مهمانی خصوصی بازداشت شدند از جمله دو دیپلمات اروپایی

خبرگزاری هرانا – صبح روز گذشته نیروهای پلیس با مراجعه به یک مهمانی خصوصی در منطقه ولنجک تهران اقدام به بازداشت شرکت کنندگان کردند، در این میان دو دیپلمات اروپایی که در این مهمانی حضور داشتند نیز بازداشت شدند، هر چند گفته می شود این افراد پس از احراز هویت آزاد شده‌اند. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، روز جمعه ۱۰ خردادماه ۱۳۹۸، یک دیپلمات انگلیسی و یک دیپلمات هلندی در یک مهمانی خصوصی در تهران بازداشت شدند.

در این گزارش آمده است که این مهمانی “با حضور تعدادی نسبتاً زیاد و به‌صورت مختلط” در منطقه ولنجک تهران برگزار شده بود.

گفته می‌شود که این افراد پس از احراز هویت آزاد شده‌اند.

در این گزارش به تعداد دقیق بازداشت شدگان در جریان این مهمانی اشاره‌ای نشده است.

بر اساس داده های ۳۹۰۸ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۳۹۷ (اول فروردین ۱۳۹۷ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) حداقل ۲۳۳ شهروند دیگر نیز صرف انتخاب سبک زندگی و شرکت در مهمانی‌های خصوصی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شدند.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید