خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  مرند؛ بازداشت پدری که دختر ۳ ساله‌اش را مورد ضرب و شتم قرار داده بود

مرند؛ بازداشت پدری که دختر ۳ ساله‌اش را مورد ضرب و شتم قرار داده بود

خبرگزاری هرانا – پدری که هفته گذشته در یکی از روستاهای شهرستان مرند اقدام به ضرب و شتم دختر سه ساله خود کرده بود توسط پلیس این شهر بازداشت و تحویل مرجع قضایی شد. این کودک در پی ضرب و شتم از بیمارستان مرند به تبریز و سپس به شیرخوارگاه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز شنبه ۱۱ خردادماه ۱۳۹۸، پدری که دختر سه ساله‌اش را مورد ضرب و شتم قرار داده بود توسط پلیس مرند بازداشت و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

بر اساس این گزارش، این کودک آزاری که در یکی از روستاهای بخش یامچی شهرستان مرند رخ داده بود، روز شنبه ۴ خردادماه توسط مسئولان یکی از بیمارستان‌های منطقه به بهزیستی آذربایجان شرقی اعلام شد.

با اعزام مددکاران مشخص شد دختر بچه سه ساله‌ای پس از طلاق والدین، با پدر معتادش زندگی می‌کرده اما بر اثر شکنجه‌های پدرش به کما رفته است. این کودک در بیمارستان امام رضا تحت درمان قرار گرفت. با شروع تحقیقات پلیسی نیز مشخص شد پدر معتاد فرار کرده است، اما نهایتا شناسایی و بازداشت شد.

محسن ارشدزاده، مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌ شرقی در این خصوص گفته بود: این اتفاق در خانواده‌ای رخ داده که هم موضوع اعتیاد و هم طلاق در آن مطرح بوده است. این دختر خردسال در زمان انتقال به بیمارستان در کما بوده و از بیمارستان مرند به بیمارستان امام رضا تبریز منتقل شد و خوشبختانه هوشیاری‌اش را به دست آورده است. پدر این کودک نیز متواری است.

وی افزوده بود: موضوع این پرونده از طریق رئیس بهزیستی مرند به دادستان اعلام و طرح موضوع شده است و با اعلام شکایت علیه پدر کودک، وی تحت تعقیب قرار دارد. این دختر سه ساله پس از اعلام نظر پزشکی قانونی و بعد از ترخیص با اعلام دادستانی، تحویل بهزیستی خواهد شد و بدون شک اجازه برگشت او را به خانه پدری‌اش نمی‌دهیم.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه ۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید