خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی مستقیم ماموران نیروی انتظامی در سراوان

کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی مستقیم ماموران نیروی انتظامی در سراوان

خبرگزاری هرانا – ماموران نیروی انتظامی در محدوده روستای پسکوه سراوان روز دوشنبه، یک خودروی حامل سوخت را هدف تیراندازی مستقیم قرار دادند. در جریان این تیراندازی، راننده خودرو جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز دوشنبه ۶ خردادماه ۹۸، یک سوخت بر بلوچ اهل خاش به نام “اکبر شیخ حسینی، فرزند شیرین” در اثر شلیک مستقیم نیروی انتظامی در محدوده پسکوه سراوان کشته شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “ماموران به طرف اکبر شلیک مستقیم کردند و بعد از اصابت گلوله وی را در حالت تیرخوردگی به پاسگاه منتقل کردند بدون آنکه به مرکز فوریت های پزشکی تماس گرفته یا سوخت بر مجروح را به بیمارستان منتقل کنند که به همین خاطر خونریزی شدید کرده و جانش را از دست داد”.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید