خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تایید حکم اعدام یک زندانی در دیوان عالی کشور

تایید حکم اعدام یک زندانی در دیوان عالی کشور

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مربوط به “مواد مخدر” توسط شعبه یک دادگاه انقلاب کرمان به اعدام محکوم شده بود، در دیوان عالی کشور تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از تأیید حکم اعدام یک زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” در دیوان عالی کشور خبر داد.

احمد قربانی اظهار داشت: “بعد از انجام تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده این متهم به دادگاه انقلاب اسلامی کرمان ارسال و در شعبه اول این دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفت”.

وی ادامه داد: “نهایتاً سرکرده باند به نام «یاسر قنبرزهی گرگیچ» به اعدام محکوم و در نتیجه فرجام خواهی وی پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و حکم صادره مورد تأیید قرار گرفته است و پرونده برای اجرا به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ارسال شده است”.

قربانی افزود: “تمامی اقدامات لازم جهت شناسایی باند این زندانی صورت گرفت و در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۹۷ باند مذکور در محور کرمان رفسنجان شناسایی و  مقدار ۱۰۷ کیلوگرم هروئین به ارزش بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال کشف شد”.

قانون جدید مجازات جرایم مرتبط با مواد مخدر که در آن مجازات اعدام کاهش پیدا کرده بود، طبق رویه از روز سه‌شنبه ۲۳ آبان ۹۶ اجرایی شده است.

بر اساس قانون جدید، فقط افرادی که درباره تولید یا توزیع بیش از ۵۰ کیلوگرم مواد مخدر سنتی، یا بیش از ۲ کیلوگرم هروئین یا ۳ کیلوگرم متامفتامین (شیشه) محکوم شوند، به اعدام محکوم خواهند شد.

این مقدار در قانون قبلی، ۵ کیلوگرم مواد مخدر سنتی و ۳۰ گرم مواد مخدر صنعتی بود.

استفاده از سلاح به قصد مقابله با مأموران پلیس، داشتن نقش سردستگی یا سرمایه‌گذاری در گروه‌های مواد مخدر و استفاده از کودکان کمتر از ۱۸ سال در این راه، همچنان مجازات اعدام در پی خواهد داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید