خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  کریم ساعدی با تودیع قرار آزاد شد

کریم ساعدی با تودیع قرار آزاد شد

خبرگزاری هرانا – کریم ساعدی، شهروند عرب اهل حمیدیه روز شنبه با تودیع قرار وثیقه از زندان شیبان اهواز آزاد شد. وی در تاریخ ۱۲ آبان ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. پس از حمله مسلحانه سال گذشته به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز تعداد پرشماری از شهروندان عرب در خوزستان بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۹۸، کریم ساعدی، شهروند عرب اهل حمیدیه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

گفته می شود آزادی این شهروند پس از نزدیک به ۷ ماه بلاتکلیفی به دلیل تشدید بیماری کلیوی و با موافقت دادگاه انقلاب اهواز با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

کریم ساعدی، حدودا ۳۱ ساله، متأهل، دارای دو فرزند و از اهالی شهرستان حمیدیه، در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه سال گذشته بازداشت و به زندان شیبان اهواز منتقل شده بود.

این شهروند پیش از این نیز به دلیل بیماری کلیوی و حال نامناسب جسمی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده و مجددا به زندان بازگردانده شد.

سال گذشته و پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز تعداد پرشماری از شهروندان عرب در خوزستان بازداشت شدند. هرانا پیش‌تر هویت ۱۸۹ تن از بازداشت شدگان را احراز کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید