خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه 20 می 2019, 6th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2019/05/20 ساعت 20:54:28

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در تهران به دلیل اینکه اولیای دم توان پرداخت فاضل دیه برای اعدام این زندانی را نداشتند، با پرداخت دیه و رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی که متهم به قتل یک زن است، از چوبه دار نجات یافت.

بر اساس این گزارش، عصر بیست و ششم شهریور ماه سال ۹۴ پسر ۱۰ ساله‌ای از خانه‌شان در خیابان رجایی بیرون دوید و با فریاد از همسایه‌ها کمک خواست. او فریاد می‌کشید مادرش مرده است. وقتی همسایه‌ها به خانه زن مطلقه به نام “رویا” رفتند با جسد کبود وی روبرو شدند که شواهد نشان می‌داد با پیچیده شدن روسری دور گردنش خفه شده است. بلافاصله ماموران کلانتری ۱۶۰ به خانه موردنظر رفتند و پیگیر ماجرا شدند.

جنازه با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پسر مقتول به ماموران گفت: “بعد از جدایی پدر و مادرم من همراه مادرم در خانه او زندگی می‌کردم. مادرم مدتی است با مرد جوانی به نام اکبر آشنا شده. آن روز قرار بود اکبر به خانه مان بیاید. مادرم از او خواست تا اکبر برای من ساندویچ بخرد. وقتی او به خانه‌مان آمد من به اتاقم رفتم و مشغول خوردن ساندویچ شدم و بعد از خوردن غذا خوابیدم. چند ساعت بعد وقتی بیدار شدم به اتاق خواب مادرم رفتم. اول گمان کردم او خوابیده است اما وقتی متوجه شدم نفس نمی‌کشد از همسایه‌ها کمک خواستم”.

با اطلاعاتی که پسر نوجوان به پلیس داد اکبر که صاحب همسر و فرزند بود ردیابی و بازداشت شد. وی گفت: “مدتی پیش با رویا در خیابان آشنا شدم. او زن مطلقه‌ای بود و به تنهایی زندگی می‌کرد. به همین خاطر گاهی اوقات به خانه او می رفتم و به او کمک مالی می‌کردم”.

وی افزود: “آن روز با همسرم دعوا کرده و عصبانی بودم. به همین خاطر با رویا تماس گرفتم و او مرا به خانه‌اش دعوت کرد. من به خانه رویا رفتم. ما با هم مشغول صحبت بودیم که او صدای ضبط را زیاد کرد. چند بار از او خواستم تا صدای ضبط را کم کند اما رویا که عصبانی شده بود به صورتم سیلی زد. من هم در اوج خشم او را با روسری خفه کردم و از خانه فرار کردم.

به دنبال اعتراف های این مرد وی پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای‌دم به اعدام محکوم شد. حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید شده بود اما چون اولیای دم توان پرداخت فاضل دیه را نداشتند از اعدام گذشتند و اعلام کردند با دریافت دیه رضایت می‌دهند. به این ترتیب اکبر با پرداخت دیه به اولیای دم از اعدام رهایی یافت و پرونده‌اش برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

قرار بود او دیروز محاکمه شود اما چون نماینده دادسرا باید درخواست مجازات عمومی برای وی را مطرح کند پرونده بار دیگر به دادسرا برگردانده شد تا پس از درخواست نماینده دادسرا اکبر از جنبه عمومی جرم و طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازت اسلامی محاکمه شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید