خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در ارداق قزوین

صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در ارداق قزوین

خبرگزاری هرانا – رئیس دادگاه عمومی بخش ارداق قزوین، از صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم در این شهرستان خبر داد و گفت که این دو متهم به خرید کتاب و اهدای این کتاب‌ها به کتابخانه عمومی الغدیر ارداق و خلاصه‌نویسی از کتاب و چاپ بنر نوشته از احادیث، خطبه‌ها و کلمات قصار نهج‌البلاغه و نصب در سطح شهر محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، فرهاد غفاری رئیس دادگاه عمومی بخش ارداق، در راستای اجرای مجازات‌های جایگزین حبس قانون مجازات اسلامی در طرحی ابتکاری در راستای توسعه فرهنگ مطالعه و نیز ترویج اقدامات فرهنگی نوع محکومیت افراد را تعیین کرد.

بر این اساس این قاضی دو مورد از محکومان پرونده‌های خود را به‌ جای تحمل حبس محکوم‌ به خرید کتاب و اهدای این کتاب‌ها به کتابخانه عمومی الغدیر ارداق کرد.

طی این حکم قرار است که افراد محکوم بیش از ۴۰ نسخه کتاب را خریداری کرده و در اختیار این کتابخانه قرار دهد.

همچنین خلاصه‌نویسی از کتاب و چاپ بنر نوشته از “احادیث، خطبه‌ها و کلمات قصار امام علی (امام اول شیعیان) در نهج‌البلاغه” و نصب در سطح شهر از دیگر اقدامات فرهنگی مرتبط با کتاب و کتاب‌خوانی است که توسط دادگاه عمومی بخش ارداق به محکومان ابلاغ می‌شود.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید