خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  سالار طاهر افشار به پرداخت جزای نقدی بدل از حبس محکوم شد / سند

سالار طاهر افشار به پرداخت جزای نقدی بدل از حبس محکوم شد / سند

خبرگزاری هرانا – سالار طاهر افشار، فعال ترک (آذربایجانی) اهل ارومیه روز گذشته در دادگاه انقلاب این شهر به پرداخت یک میلیون تومان جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پس از رد درخواست واخواهی وی قطعی و به وی ابلاغ شده است. آقای طاهر افشار در تیرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در شهر ارومیه بازداشت و پس از ۱۲ روز آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۹۸، حکم جزای نقدی سالار طاهر افشار، فعال ترک (آذربایجانی) اهل ارومیه قطعی و به وی ابلاغ شد.

بر اساس دادنامه صادره توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه سالار طاهر افشار، از بابت اتهام “عضویت در دسته های معارض کشور” به پرداخت یک میلیون تومان جزای نقدی بدل از یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

وی پیشتر و در دادگاه بدوی از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه های معاند نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این شهروند ساکن ارومیه در تیرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از دوازده روز از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه آزاد شده بود. در این دادنامه دلیل بازداشت وی پخش اعلامیه در سالگرد تولد بابک خرمدین عنوان شده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید