خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  امام جمعه اهل سنت جکیگور به اداره اطلاعات احضار شد

امام جمعه اهل سنت جکیگور به اداره اطلاعات احضار شد

خبرگزاری هرانا – مولوی عبیدالله آسکانی، امام جمعه اهل سنت روستای جکیگور به اداره اطلاعات شهر سرباز احضار شد. گفته می‌شود این احضار به دلیل سخنرانی وی علیه کسانی که سوخت‌بران را هدف تیراندازی قرار می‌دهند صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، طی روزهای گذشته مولوی عبیدالله آسکانی، امام جمعه اهل سنت جکیگور به اداره اطلاعات شهر سرباز احضار شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: مولوی عبیدالله آسکانی هفته گذشته در سخنرانی نماز جمعه، کسانی را که به سوخت‌بران حمله و تیراندازی می‌کنند، ظالم خوانده بود و یکی از دلایل احضار وی همین است.

این منبع همچنین افزوده است که دلیل دوم احضار این امام جمعه اهل سنت دعوت از مولوی کوهی برای سخنرانی در مسجد جامع جکیگور بوده است.

گفتنی است که سخنان مولوی عبیدالله آسکانی پس از کشته شدن “یحیی فقیری” جوان سوخت‌بر اهل جکیگور صورت گرفته است. این سوخت‌بر در تاریخ ۱۳ اردیبهشت توسط ماموران نیروی انتظامی هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد.

جکیگور نام دهستانی در بخش پیشین شهرستان سرباز، استان سیستان و بلوچستان در ایران است.

بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اهل سنت به عنوان یک مذهب به رسمیت شناخته شده ولی به دلیل اینکه حکومت مذهبی ایران به تشیع گرایش دارد، بسیاری از حقوق اهل سنت در ایران بصورت سیستماتیک نقض می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید