خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران کاشی کوثر یزد و معدن زغال سنگ البرز شرقی

معوقات مزدی کارگران کاشی کوثر یزد و معدن زغال سنگ البرز شرقی

خبرگزاری هرانا – کارگران کاشی کوثر در ابرکوه یزد، از معوقات مزدی خود خبر دادند و گفتند حداقل سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم و در عین حال نگران امنیت شغلی و آینده خود نیز هستیم، بنا بر گزارشی دیگر، کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی از حذف اضافه‌ کاری‌ها از اردیبهشت ماه و کاهش درآمد خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کاشی کوثر در ابرکوه یزد، روز گذشته به فرمانداری ابرکوه مراجعه کردند و خواستار پادرمیانی مسئولان محلی برای حل مشکل خود شدند.

کارگران کاشی کوثر از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود انتقاد کردند.

این کارگران می‌گویند: حداقل سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم و در عین حال نگران امنیت شغلی و آینده خود نیز هستیم.

کارگران روز گذشته به فرمانداری ابرکوه مراجعه کردند و خواستار پادرمیانی مسئولان محلی برای حل مشکل خود شدند.

در پی مراجعه این کارگران به فرمانداری، فرماندار ابرکوه با تاکید بر اینکه مطالبات مزدی کارگران به زودی پرداخت می‌شود، گفت: جلسه‌ای برای رفع مسائل و مشکلات کارخانه کاشی کوثر با حضور مسئولان استان و سهامداران تشکیل و مقرر شد در راستای ارتقای بیش از پیش و استفاده حداکثری از ظرفیت کارخانه همچنین رونق تولید، اقدامات لازم توسط سهامداران عمده، هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت با همکاری بانک صنعت و معدن و دستگاه‌های اجرایی صورت گیرد.

یکی از کارگران این مجتمع کاشی در استان یزد می‌گوید: در شرایط اقتصادی فعلی، وقتی معوقات مزدی کارگران پرداخت نشود، چطور انتظار دارند کارگران بتوانند امورات خود و خانواده خود را بگذرانند؟

کارخانه کاشی کوثر در استان یزد، ابرکوه کیلومتر ۱۰ جاده ابرکوه –سورمق واقع شده و در حال حاضر حدود ۱۰۰ کارگر در آن مشغول به کار هستند.

معوقه فروردین کارگران معادن زغال سنگ البرز شرقی پرداخت شد

به گزارش ایلنا، کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی از واریز دستمزد و اضافه‌ کاری‌های فروردین ماه خود خبر دادند.

کارگران می‌گویند: در حال حاضر آنچه باعث انتقاد کارگران البرز شرقی شده است حذف اضافه‌ کاری‌ها از اردیبهشت ماه جاری است.

به گفته این کارگران؛ از اول اردیبهشت ماه کارفرما به این بهانه که منابع مالی کافی برای پرداخت اضافه‌ کاری‌های کارگران ندارد، اجازه اضافه‌ کاری به آنها نمی‌دهند در نتیجه منتظر کاهش دریافتی‌‌ها از ماه بعد هستیم و این کفاف معیشتی ما را در شرایط فعلی که همه اقلام مصرفی و غیر مصرفی لحظه‌ای در حال افزایش قیمت هستند، را نمی‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید