خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ساعت ۱۵:۲۸:۴۳

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای ۱۰ متخلف محیط زیستی در شفت

صدور حکم جایگزین حبس برای ۱۰ متخلف محیط زیستی در شفت

خبرگزاری هرانا – رئیس حفاظت از محیط زیست شهر شفت واقع در استان گیلان از صدور احکام جایگزین برای ۱۰ متخلف زیست محیطی طی شش ماه گذشته از سوی دادگستری این شهرستان خبر داد و گفت برای ۸ تن از متخلفین زیست محیطی ۴ هزار و ۸۰۰ ساعت کار رایگان در کمیته امداد و برا دو متهم به حیوان آزاری ۹ ماه همکاری با ادره محیط زیست و درمان حیوانات مصدوم صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، رضا زمانی، رئیس حفاظت از محیط زیست شفت گفت: با توجه به ظرفیت‌های ماده ۷۹ قانون مجازات‌های اسلامی که برای مجازات‌های حبس کوتاه مدت در جرایم غیر عمد اشخاص به جای محکومیت در زندان به ارائه خدمات عامل المنفعه دادگستری شهرستان شفت در این زمینه اقدام کرده است.

زمانی با بیان اینکه در شش ماه گذشته دادگستری شفت احکام جایگزینی برای ۱۰ نفر از متخلفات زیست محیطی صادر کرده است، افزود: از این میان برای ۸ نفر از برداشت کنندگان غیرمجاز شن و ماسه به میزان ۴۸۰۰ ساعت کار رایگان در کمیته امداد و برای ۲ نفر از متخلفان حیوان آزاری ۹ ماه همکاری با اداره محیط زیست و درمان حیوانات مصدوم را صادر شده است.

رئیس حفاظت از محیط زیست شفت در ادامه از قضات خواست با توجه به اینکه صدور احکام جایگزین و به ویژه احکام سبز تأثیر بسزایی در راستای فرهنگ سازی و آشتی متخلفان با محیط زیست دارد برای متنبه کردن متخلفان از مجازات‌های جایگزین مانند کاشت درخت، تغذیه و آزادسازی پرندگان و جمع آوری زباله حاشیه رودخانه‌ها و جاده‌ها و همکاری با اداره محیط زیست برای تنویر و ترویج فرهنگ زیست محیطی استفاده شود.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید