خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  چهار تن از کارگران بازداشت شده نیشکر هفت تپه آزاد شدند

چهار تن از کارگران بازداشت شده نیشکر هفت تپه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – عصر روز گذشته چهار تن از کارگران بازداشت شده شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه آزاد شدند. گفتنی است که این کارگران در پی تجمع اعتراضی روز ۱۹ اردیبهشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال مستقل کارگران هفت‌تپه، ساعت عصر روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، چهار تن از کارگران بازداشت شده نیشکر هفت‌تپه، آزاد شدند.

بر اساس این گزارش هویت این چهار تن “صاحب ظهیری، ناصر نعامی، امید آزادی و کیانی نژاد” احراز شده است.

لازم به ذکر است که این چهار کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه طی روزهای گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

همزمان دستکم چهار تن دیگر به اسامی “محمد خنیفر، فیصل ثعالبی، عادل سماعی، رستم کثیر” به نهادهای قضایی و امنیتی احضار شده بودند.

پیشتر خبرگزاری ایلنا در این خصوص اعلام کرده بود: “شماری از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه می‌گویند: بدنبال اجتماع روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه کارگران هفت تپه، تعدادی از همکاران آن‌ها توسط عوامل انتظامی احضار و بازداشت شده‌اند. از قرار معلوم این اتفاق در پایان روز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه افتاده است که در آن گروهی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه بابت مطالبات صنفی خود و نارضایتی از عملکرد شورای اسلامی کار کارخانه تجمع کرده بودند”.

این خبرگزاری با اشاره به اینکه از علت بازداشت این کارگران اطلاع دقیقی در دست نیست، نوشته بود: “روابط عمومی مجتمع نیشکر هفته تپه گفت: از جانب کارفرما هیچ شکایتی علیه کارگران مطرح نشده، اما برخی نهاد‌ها دستور این بازداشت را به دلایل امنیتی صادر کرده‌اند”.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید