خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ختم رسیدگی به پرونده امیرسالار داودی، وکیل دادگستری

ختم رسیدگی به پرونده امیرسالار داودی، وکیل دادگستری

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع امیرسالار داودی، وکیل دادگستری که از آبان‌ماه سال گذشته در بازداشت موقت بسر می برد، از برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات وی و ختم رسیدگی به آن از سوی دادگاه خبر داد. مشکانی فراهانی همچنین ضمن اشاره به ملاقات با موکل خود از تمدید مجدد قرار بازداشت وی خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از انصاف نیوز، در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۸، جلسه دوم دادگاه رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه امیرسالار داودی برگزار شده است.

وحید مشگانی فراهانی، وکیل مدافع آقای داودی درباره‌ی آخرین وضعیت پرونده‌ موکل خود گفت: “جلسه‌ دوم دادگاه رسیدگی به پرونده‌ ایشان، شنبه‌ هفته‌ گذشته، ۱۴ اردیبهشت ماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار و ختم رسیدگی به پرونده اعلام شد. من نیز لایحه‌ای تقدیم کرده و با موکلم ملاقات کردم. منتظر رأی دادگاه هستیم و قرار بازداشت ایشان برای چندمین بار تمدید شده است”.

او درباره‌ی اتهامات نسبت داده شده به داودی گفت: حدود ۸ تا ۹ اتهام به ایشان نسبت داده شده است. از جمله تشکیل گروه برای براندازی نظام، همکاری با دول متخاصم، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب، توهین به مقامات و رهبری و چند اتهام دیگر و ما منتظر رأی دادگاه هستیم.

لازم به اشاره است امیرسالار داودی در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. مامورین پیش از بازداشت دفتر کار و منزل وی را مورد تفتیش قرار داده و تعدادی از پرونده‌ها و وسایل شخصی وی را نیز ضبط کرده بودند.

در تاریخ ۱ بهمن‌ماه ۹۷، پرونده اول آقای داودی، پس از حدود دو ماه بلاتکلیفی با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارسال شد. اتهامات مطروحه در کیفرخواست وی “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، وحید مشگانی فراهانی وکیل مدافع این وکیل دادگستری گفته بود: پیش از این پرونده اول موکلم تحت عناوین اتهامی “توهین به مقامات” و “تبلیغ علیه نظام” در شعبه اول بازپرسی دادسرای اوین رسیدگی و با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارسال شده بود.

وی همچنین گفته بود: موکلم پرونده دیگری نیز تحت عناوین اتهامی “همکاری با دول متخاصم از طریق مصاحبه با شبکه تلویزیونی صدای آمریکا (voa)” و “تشکیل گروه برای براندازی نظام” در شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین داشت که این پرونده نیز نهایتاً با صدور کیفرخواست به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارسال شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید