خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر در گچساران کشته و ۲ کارگر در تهران و مشهد مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان گچساران گفت: “کارگری ۲۱ساله حین خالی کردن بار از تریلی جان خود را از دست داد”.

 سرهنگ “سید محمد موسوی” اظهار داشت: صبح امروز در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت یک کارگر زیر تریلی حامل بار دانه‌های روغنی بلافاصله مأموران انتظامی و نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: متاسفانه در اثر این حادثه کارگر ۲۱ ساله‌ای که در حال خالی کردن بار حامل دانه‌های روغنی از تریلی بوده با باز کردن در تریلی و ریختن بار بر رویش مجروح و حین انتقال به بیمارستان بر اثر صدمات وارده جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی شهرستان گچساران به شهروندان توصیه کرد: حین انجام کار نکات ایمنی را رعایت نمایند تا شاهد چنین حوادث ناگوار و دلخراشی نباشیم.

شهرستان گَچساران از شهرستان‌های ایران در جنوب غربی استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

مصدومیت یک کارگر در اثر سقوط به چاه

به گزارش رکنا، در پی سقوط یک کارگر به داخل چاه و اطلاع‌رسانی شاهدان به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران ساعت ۱۶ و ۴۰ دقیقه روز گذشته، آتش‌نشانان ایستگاه ۶۵ و گروه امداد و نجات ۵ این سازمان را به محل حادثه واقع در محله فلاح، میدان بهران اعزام کرد.

یوسف رستمی افسر آماده منطقه چهار عملیات آتش‌نشانی تهران که در محل حادثه حضور یافته بود، در این خصوص گفت: “در یک باب منزل در حال ساخت، چاهی به عمق ۶ متر در قسمت پارکینگ آن حفر شده بود که بنابر اظهار شاهدان، یک کارگر ۳۰ ساله در هنگام کار به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی به ناگهان به درون این چاه سقوط کرد”.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان به سرعت عملیات خود را برای نجات جان این کارگر با زدن کارگاه بر روی دهانه چاه، آغاز کردند.

وی افزود: خوشبختانه با سرعت عمل آتش‌نشانان، این کارگر مصدوم به خارج از چاه انتقال یافت و توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی فرستاده شد.

گفتنی است هم‌اکنون علت وقوع این حادثه توسط کارشناس اداره بررسی علل حریق و حوادث آتش‌نشانی تهران دردست بررسی است.

تخریب غیراصولی ساختمان، کار دست کارگر جوان داد

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل سازمان آتش نشانی مشهد، فرمانده شیفت ایستگاه هفتم سازمان آتش نشانی مشهد از ریزش آوار بر روی یک کارگر جوان خبر داد.

وحید غفوری در شرح جزئیات این خبر اظهار کرد: عصر روز شنبه یک ساختمان دو طبقه قدیمی در منطقه قاسم‌آباد، بلوار امامیه در حال تخریب بود که ناگهان سقف طبقه اول روی کارگر جوان فروریخت.

وی افزود: در پی وقوع این حادثه نیروهای ایستگاه هفتم آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

غفوری با اشاره به رهاسازی کارگر حادثه‌دیده توسط همکارانش از زیر آوار در همان لحظات اولیه، اذعان کرد: با ایمن‌سازی محل حادثه و با تلاش نیروهای آتش‌نشانی، کارگر جوان به محل امن منتقل و با توجه به اینکه وی مجروح شده بود، به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

فرمانده شیفت ایستگاه هفتم سازمان آتش‌نشانی مشهد عنوان کرد: ماموران آتش‌نشانی با تحویل محل حادثه به پلیس ساختمان به عملیات خود خاتمه دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید