خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  پنج فعال کارگری با تودیع قرار آزاد شدند

پنج فعال کارگری با تودیع قرار آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده، دو تن از فعالان کارگری بازداشت شده در پارک جهان نما ساعاتی پیش با تودیع قرار کفالت آزاد شدند. از سوی دیگر رسول طالب مقدم، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و محسن حادث (سلیمانی نژاد) فعال کارگری که هر دو در جریان تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر بازداشت شده بودند از زندانهای اوین و تهران بزرگ آزاد شدند. پروین محمدی دیگر فعال کارگری است که امروز با تودیع قرار آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸، هاله صفرزاده و علیرضا ثقفی، با تودیع قرار کفالت آزاد شدند.

دقایقی پیش از آزادی این شهروندان، پروین محمدی دیگر فعال کارگری بازداشت شده نیز با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است روز جمعه ۶ اردیبهشت ماه، تعدادی از فعالین کارگری که تعدادشان ۱۲ تن برآورد شده بود در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت شدند.

۳ تن از این فعالین به نام های پروین محمدی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده تاکنون در بازداشت مانده بودند، باقی افراد کوتاه مدتی پس از بازداشت آزاد شده بودند.

همچنین از سوی دیگر رسول طالب مقدم، عضو سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و محسن حادث (سلیمانی نژاد) فعال کارگری که در تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر (۱می) در تهران بازداشت شده بودند با تودیع قرار به ترتیب از زندان های اوین و تهران بزرگ آزاد شدند.

آقای طالب مقدم در دوران بازداشت از بابت دو اتهام تحت عناوین “اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “اخلال در نظم عمومی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و آزادی وی از بابت اتهام اول با تودیع قرار وثیقه و اتهام دوم با تودیع قرار کفالت صورت گرفته است.

وی در روزهای اخیر در بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف و بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بازداشت و تحت بازجویی بوده است.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

کماکان تعدادی از این بازداشت شدگان در بازداشت به سر می برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید