خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ ساعت ۲۰:۱۳:۰۰

    خانه  > سایر گروهها  >  از دست رفتن بینایی یک شهروند با شلیک نیروهای سپاه

از دست رفتن بینایی یک شهروند با شلیک نیروهای سپاه

خبرگزاری هرانا – یک شهروند اهل شهرستان گنبدکاووس در استان گلستان بر اثر شلیک نیروهای سپاه پاسداران مصدوم شد و قدرت بینایی خود را از دست داد. گفته می شود این واقعه در حالی اتفاق افتاد که این نیروها در حال تمرین و این شهروند در حوالی آن مکان به چرای دام مشغول بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از توهرا، در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، چوپان ترکمن با هویت “حاج امان آق” هنگام چرای گوسفندان در منطقه‌ی بخش هفت شهرستان گنبدکاووس مورد اصابت گلوله قرار گرفته و قدرت بینایی خود را از دست داده است.

طبق این گزارش به نقل از منابع نزدیک به خانواده آقای “آق” آمده است: “حاج امان مثل همیشه برای چرای گوسفندان به مراتع رفت که توسط نیروهای سپاه پاسداران که در حال تکمیل دوره های آموزشی خودشان بودند مورد اصابت گلوله کلاشینکف قرار گرفت و قدرت بینایی خود را از دست داد”.

در ادامه این منبع گفته است: “روز اول سپاه و بسیج مسئولیت این حادثه را به عهده گرفتند ولی پس از آنکه متوجه شدند که وی کسی را برای پیگیری کار های خود ندارد سعی کردند پرونده را مختومه کنند”.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید