خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  پس از ۸ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در بندرعباس

پس از ۸ سال؛ رهایی از اعدام یک زندانی در بندرعباس

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به “قتل” در بندرعباس، پس از گذشت هشت سال با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، مظفر حمزه‌ئی معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان، گفت: “در نخستین ماه از بهار پرونده‌ای با موضوع قتل در شورای حل اختلاف ویژه زندان شهرستان بندرعباس با صلح و سازش و نجات جوان زندانی مختومه شد”.

وی در تشریح جزئیات این پرونده اظهار کرد: “در اوایل سال جاری پرونده‌ای با موضوع قتل در یک نزاع در روستایی در حوزه قضائی شهرستان حاجی آباد مطرح و پس از تحقیقات اولیه توسط مقام قضائی و مرجع انتظامی مشخص شد که در حاشیه یک مراسم عروسی؛ نزاعی رخ داده و فردی ۱۸ ساله حین نزاع بر اثر اصابت چاقو جان خود را از دست داده است”.

حمزه‌ئی افزود: “در نهایت ضارب دستگیر شد و به ایراد جرح با چاقو و قتل مقتول اقرار کرد”.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان در ادامه عنوان کرد: “با تکمیل پرونده و درخواست اعدام اولیاء دم و اعلام ختم تحقیقات و رسیدگی در شعبه اول دادگاه کیفری استان هرمزگان حکم اعدام متهم به قتل(ه-ع) صادر شد.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: “با توجه ندامت متهم به قتل، شعبه ۲۱ شورای حل اختلاف شهرستان بندرعباس مستقر در زندان مرکزی بندرعباس به پرونده ورود کرد و با تشکیل جلسات متعدد اعضای شورا و خانواده مقتول در روستای محل سکونت وی و با حضور ریش سفیدان، بزرگان و خیرین محلی در نهایت این تلاش‌ها به بار نشست و اولیاء دم با مصالحه رضایت خود را اعلام و این زندانی، با گذشت اولیاء دم دوباره به زندگی بازگشت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید