خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی شهرستان پاوه

مرگ یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در مناطق مرزی شهرستان پاوه

خبرگزاری هرانا – امروز پنج شنبه، یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان پاوه بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، امروز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸، یک کولبر از ارتفاعات مرزی شهر نوسود واقع در شهرستان پاوه، سقوط کرده و جان خود را از دست داد.

هویت این کولبر «هادی موسی زاده»، ۴۵ ساله و اهل شهرستان جوانرود عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، منابع مردمی با تایید این خبر عنوان کرده‌اند که این کولبر در حال تردد بوده و براثر سقوط از ارتفاعات شهر «نوسود» دچار حادثه شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، قتل ۴۸ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۴ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی در محدوده غرب و شمال غربی کشور مستند شده است.

مطابق این آمار، در کنار افرادی که هویت آنان به عنوان کولبر روشن شده، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

نوسود یکی از شهرهای شهرستان پاوه در استان کرمانشاه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید