خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای ۴ متهم؛ سه متهم در گلستان به امدادرسانی به سیل زدگان مکلف شدند

صدور حکم جایگزین حبس برای ۴ متهم؛ سه متهم در گلستان به امدادرسانی به سیل زدگان مکلف شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری گلستان از صدور حکم جایگزین حبس برای سه متهم خبر داد و گفت “قاضی دادگاه کیفری ۲ گرگان، سه متهم را به جای زندان به امدادرسانی به سیل زدگان آق قلا مکلف کرد”. در خبری دیگر معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی، از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در شهرستان بیرجند خبر داد و گفت که “متهم به نصب بنر عذرخواهی در سطح شهر و ۳۰۰ ساعت خدمات اجتماعی، محکوم شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: قاضی دادگاه کیفری ۲ گرگان، سه متهم را به جای زندان به امدادرسانی به سیل زدگان آق قلا مکلف کرد.

هادی هاشمیان در رابطه با این موضوع اظهار کرد: این متهمان در پرونده‌های جداگانه در بخش عمومی جرم به یکسال حبس تعزیری محکوم شده بودند که چون سابقه کیفری نداشتند با نظر قاضی پرونده، به انجام خدمات عمومی رایگان و کمک رسانی به آسیب دیدگان از سیل به مدت سه ماه هر روز ۳ ساعت با هماهنگی هلال احمر مکلف شدند.

وی افزود: واحد اجرای احکام کیفری گرگان و جمعیت هلال احمر استان بر اجرای این حکم نظارت می‌کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: مجازات زندان این متهمان به مدت سه سال تعلیق شده است و اگر در این مدت، مرتکب جرم دیگری شوند علاوه بر تحمل مجازات جرم جدید، باید مجازات حبس پرونده کنونی را نیز تحمل کنند.

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در بیرجند

به گزارش ایرنا، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: “فردی که در شهرستان بیرجند به ماموران پلیس در حال انجام وظیفه توهین کرده بود، به نصب بنر عذرخواهی در سطح شهر و ۳۰۰ ساعت خدمات اجتماعی محکوم شد”.

سرهنگ سید محمدرضا سرفرازی افزود: “فرد جوانی که به ماموران انتظامی کلانتری ۱۴ امیرآباد شهرستان بیرجند هنگام انجام وظیفه توهین و از دستور آنان تمرد کرده بود، دستگیر و با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی شد”.

وی بیان کرد: “قاضی پرونده با بررسی موضوع و احراز تخلف متهم، او را به نصب بنر به مدت ۲۰ روز با عنوان عذرخواهی از ماموران و ۳۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان در دهیاری حاجی آباد جایگزین حبس محکوم کرد که حکم صادره به متهم ابلاغ و نامبرده در حال گذراندن دوران محکومیت است”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید