خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ ساعت ۲۱:۱۹:۵۰

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان مراغه اعدام شد

یک زندانی در زندان مراغه اعدام شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مراغه اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، یک زندانی متهم به قتل در زندان مراغه اعدام شد.

هویت این زندانی “شاهین صمدی” ٣۴ ساله، احراز شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این زندانی از سال ١٣٩۴ در زندان مراغه محبوس بود و با توجه به اینکه نتوانست رضایت خانواده‌ی مقتول را به دست آورد، اعدام شد.”

آقای شاهین صمدی متهم به قتل شخصی به نام “حامد رضایی پور” اهل مراغه، بود.

این زندانی در جلسه‌ی دادگاه اعلام کرده بود که قصد وی قتل نبوده و تنها او را هل داده است که در نتیجه سرش به آهن ساختمان خورده و جان خود را از دست داده است.

مراغه از شهرستانهای استان آذربایجان شرقی است.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید