خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  روایت وزیر اطلاعات از تلاش های این وزارتخانه برای مقابله با تغییر دین در مناطقی از کشور

روایت وزیر اطلاعات از تلاش های این وزارتخانه برای مقابله با تغییر دین در مناطقی از کشور

خبرگزاری هرانا – وزیر اطلاعات ایران، از احضار تعدادی از افرادی که به دیانت مسیحی گرایش پیدا کرده اند خبر داد. وی همچنین بدون اشاره به جزئیات این احضارها گفته است که “با حوزه برقرار کردیم و افراد و موسساتی که در هریک از بخش ها در این رابطه حضور دارند را شناسایی و دعوت می کنیم و به مناطقی می بریم که تحت تاثیر تبلیغات تبشیری قرار می گیرند و گرایش به سنت و وهابیت وجود داد.”

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از عصر ایران، محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، از احضار تعدادی از افرادی که به دیانت مسیحی گرایش پیدا کرده اند خبر داده است.

به گفته محمود علوی، در یکی از شهرهای همدان، برخی از افرادی عادی به مسیحیت گرایش پیدا کرده بودند و وزارت اطلاعات آنان را «احضار» کرده است.

علوی به نمونه ای از اقدامات وزارت اطلاعات در قبال تغییر دین و مذهب در یکی از شهرهای همدان اشاره کرد و گفت: افرادی گرایش به مسیحیت پیدا می کنند که جزو افراد عادی جامعه هستند مثلا کارشان ساندویچ فروشی و امثال اینها بود و خانوادگی مسیحی می شدند، ناچار شدیم اینها را احضار کنیم و دلیل گرایش به مسیحیت را از آنها جویا شویم.

وی اضافه کرد: «برخی از این افراد پس از احضار عنوان می‌کردند ما به دنبال دینی هستیم که به ما آرامش بدهد…».

محمود علوی همچنین بدون اشاره به جزئیات احضار این افراد از همکاری وزارت اطلاعات با حوزه علمیه در مناطقی که به گفته وی “تحت تاثیر تبلیغات تبشیری قرار می گیرند و گرایش به سنت و وهابیت وجود داد” خبر داده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات وزارت اطلاعات در مقابله با فضای مجازی از احضار، تذکر و تشکیل پرونده برای برخی از افرادی که در رسانه مجازی فعالیت ضد دینی می‌کنند خبر داده است.

لازم به اشاره است علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید