خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان, گزارش تصویری  >  برخلاف پیمان نامه حقوق کودک، دانش آموزان به پادگان های نظامی برده شدند/ تصاویر

برخلاف پیمان نامه حقوق کودک، دانش آموزان به پادگان های نظامی برده شدند/ تصاویر

خبرگزاری هرانا ـ برخلاف تعهدات بین المللی ایران تحت عنوان الحاق به پیمان نامه حقوق کودک و بخش عدم به کارگیری کودکان در امور نظامی، دانش آموزان شهرهای چالدران، خوی، ساوجبلاغ، بهمئی، یاسوج، اردبیل، فارسان، زنجان، پارس آباد مغان، سمنان، بافق، یزد، چایپاره، سرچهان، میانه، کرج و چند شهر دیگر به میدان تیر برای تیراندازی و آموزش به کارگیری سلاح برده شدند. در این اعزام ها همچنین مفاد ایدئولوژیکی چون “آشنایی با آرمان های شهادت طلبی” به دانش آموزان ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، منابع خبری از جمله بسیج نیوز از اعزام دانش آموزان در چند شهر به اردوی میدان تیر خبر دادند.

بر اساس پیمان‌نامه حقوق کودک، یک کودک، فرد زیر سن ۱۸ سال تعریف می‌شود. ایران از سال ۱۳۷۳ به این پیمان پیوسته است.

بر اساس این تعهدنامه استفاده از کودکان و نوجوانان در نظامی‌گری ممنوع است.

با این حال همچون بخش های کار کودکان، مجازات و اعدام کودکان و ازدواج قانونی کودکان این بخش از تعهدات نیز از سوی دولت ایران با آموزش نظامی و به کار گیری افراد زیر سن ۱۸ سال نادیده گرفته می‌شود.

دانش آموزان دختر و پسر مدارس شهرهای مختلف کشور ازجمله چالدران، خوی، ساوجبلاغ، بهمئی، یاسوج، اردبیل، فارسان، زنجان، پارس آباد مغان، سمنان، بافق، میانه، یزد، چایپاره، سرچهان، کرج و چند شهر دیگر از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون توسط سازمان بسیج دانش آموزی برای فرا گرفتن آموزش‌های نظامی و تیراندازی در اردوگاه‌های نظامی این شهرها به میدان تیر برده شدند.

بر اساس این گزارش، “دانش آموزان در این اردوهای نظامی با مسایلی مانند آشنایی با جنگ نرم، اصول کار با اسلحه، مهارت فردی و گروهی، آشنایی با آرمان های شهادت طلبی و … آشنا شدند. این دانش آموزان در پایان ضمن برگزاری کلاس های آموزش نظامی، اسلحه شناسی و باز و بسته کردن اسلحه و نحوه تیراندازی، در میدان تیر حاضر شده و مهارت تیراندازی خود را محک زدند”.

تصاویر در این رابطه را در ادامه ببینید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید