خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  انتقال توحید امیر امینی به بند عمومی زندان اوین

انتقال توحید امیر امینی به بند عمومی زندان اوین

خبرگزاری هرانا – توحید امیر امینی، فعال ترک (آذربایجانی) روز جاری از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ ۲ اسفندماه سال گذشته به همراه کیانوش اصلانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸، توحید امیر امینی، از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند ۴ زندان اوین منتقل شده است.

آقای امینی پیش از انتقال به این بند، بیش از ۷۰ روز گذشته را در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی بوده است.

توحید امیر امینی به همراه کیانوش اصلانی در تاریخ ۲ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شدند. گفته می شود بازداشت این شهروندان در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری صورت گرفته است.

در تاریخ ۱۴ فروردین ماه کیانوش اصلانی نیز طی تماسی با خانواده خود از انتقالش به بند ۴ زندان اوین خبر داده بود.

آقای اصلانی دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران در مقطع کارشناسی ارشد و آقای امیر امینی نیز به علت اشتغال ساکن شهر تهران است.

توحید امیرامینی دارای سوابق متعدد فعالیت و بازداشت است، از جمله می توان به بازداشت او در مراسم قلعه بابک و همین طور محاکمه او به دلیل روشن کردن شمع برای حادثه دیدگان قطار تبریز-مشهد اشاره کرد.

وی همچنین بابت دو مورد اتهامی جداگانه در خصوص اعتراض به برنامه تلویزیونی فیتیله که بسیاری معتقد بودند در آن به ترک‌های ایران اهانت شده است و همین‌طور نمایش یک پلاکارد در حمایت از عباس لسانی، دیگر فعال مدنی دربند به مجموعا ۶ ماه حبس و شلاق محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید