خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  سهند معالی بازداشت شد

سهند معالی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – سهند معالی، فعال ترک (آذربایجانی) روز پنج‌شنبه در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت شده است. گفته می‌شود این بازداشت جهت اجرای حکم ۱۰ ماه حبس وی است که در اوایل اردیبهشت ماه در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی تایید شد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، سهند معالی، فعال ترک در محل کارش بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت ۱۰ ماهه خود به زندان منتقل شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “مامورین اجرای احکام روز پنجشنبه به محل کار آقای معالی رفتند و وی را با ضرب و شتم و توهین بازداشت کردند. این اقدام مامورین اجرای احکام در حضور خواهرزاده خردسال این فعال ترک انجام گرفت و نهایتا وی را با خود بردند”.

لازم به یادآوری است که در تاریخ ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، شعبه ۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی محکومیت ۱۰ ماه حبس سهند معالی را عینا تایید کرده بود. این حکم پیشتر به صورت غیابی توسط دادگاه انقلاب شهرستان سراب صادر شده بود.

آقای معالی به دلیل عدم حضور در دادگاه درخواست واخواهی کرده و پس از رد این درخواست، حکم صادره در دادگاه بدوی تایید شده و به وی جهت تجدید نظر خواهی مجدد فرصت داده شده بود.

این شهروند در تاریخ ۱۰ دی ماه ۹۷ در محل کار خود بازداشت و پس از ۳ روز با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

لازم به ذکر است در تیرماه سال ۹۷ هم‌زمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک بیش از ۸۰ تن از فعالان ترک (آذربایجانی) به خصوص در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و استان اردبیل بازداشت شده بودند.

سهند معالی پیش از این نیز در تیرماه سال ۹۲ به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. پیشتر در تاریخ ۱۲ تیرماه ۱۳۹۱ نیز نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل سهند معالی اقدام به بازداشت و تفتیش منزل پدری ایشان کردند. همچنین وی را مجبور به باز کردن مغازه‌اش در بازار کرده و پس از تفتیش کامل، کامپیوتر و وسایل شخصی نامبرده را ضبط کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید