خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  صدور حکم ۱۰ سال حبس برای دو متهم سیاسی در ارومیه

صدور حکم ۱۰ سال حبس برای دو متهم سیاسی در ارومیه

خبرگزاری هرانا – بهزاد شهسوار و سیامند شهسوار، دو شهروند اهل ارومیه، که پیشتر در اوایل دی ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، توسط دادگاه انقلاب ارومیه هر کدام به ۵ سال حبس محکوم شدند. این دو شهروند پس از صدور حکم با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، دو شهروند از اهالی ارومیه به نام های “بهزاد شهسوار” فرزند میکاییل و “سیامند شهسوار” فرزند مصطفی در حکم بدوی که از سوی دادگاه انقلاب صادر شده، هرکدام به پنج سال حبس محکوم شدند و سپس با تودیع وثیقه، تا هنگام صدور رای دادگاه تجدیدنظر به صورت موقت آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، اتهام مطروحه علیه این افراد، “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” عنوان شده است اما از مصادیق اتهام مورد ذکر اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

بهزاد شهسوار و‌ سیامند شهسوار از اهالی دیزج مرگور ارومیه هستند که اوایل دی ماه ۹۷ به هنگام سفر به اقلیم کردستان عراق در پایانه حاج عمران در مرز پیرانشهر پس از تفتیش وسایل شخصی شان بازداشت شده بودند.

آنها در اواخر دی ماه ۹۷ با تمدید قرار بازداشت موقت به مدت دو ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان نقده منتقل شدند.

این افراد از زمان بازداشت تنها یک بار پس از انتقال به زندان نقده توانسته اند خانواده هایشان را ببینند و طی مراحل دادرسی از دسترسی به وکیل محروم بودند.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید